in ,

El Salvador’da Bitcoin ile ilgili yeni gelişmeler- İşte Ayrıntılar!

El Salvador'dan peş peşe müjdeler geliyor: Maaşlar da Bitcoin olarak ödenecek!
El Salvador'dan peş peşe müjdeler geliyor: Maaşlar da Bitcoin olarak ödenecek!

Kripto Para HaberÜlkede Bitcoin yasası bu gece onaylanacak. Başkan Nayib Bukele’nin Bitcoin Yasası’nı bu akşam Salvador kongresinde kabul edileceği bildiriliyor.

El Salvador başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’in yasal ihalesini yapmak için hazırlanan tasarının bu gece geçeceğinden neredeyse %100 emin.


Başkan Bitcoin ile ilgili umut verici gelişmelerin yaşanacağını Twitter konuşmasında duyurdu- İşte Ayrıntılar!

Başkan gerçekleşen bir Twitter konuşmasında, tasarının şu anda tartışılmakta olduğunu ve partisinin 84 sandalyeden 64’üne sahip olduğu için bu gece ya da yarın ilk iş olarak yasanın geçmesini beklediğini söyledi.

Konuyla ilgili “Hemen yürürlüğe giriyor,” dedi ve hükümetin altyapının yerine oturması için 90 gün süre tanıyacağını açıkladı.

Bitcoin ile ilgili çıkacak yasa hangi maddeleri içeriyor?

Sözlerinin devamında Başkan; lider parayı kabul etmenin tüm işletmeler için zorunlu olacağını söyledi. Ülkedeki tüccarlar için “Kanuna göre Bitcoin’i kabul etmek zorundalar” dedi ve konuyu esprili bir biçimde şu şekilde vurguladı:

“Meksika’ya gidersen pesolarını almak zorundasın. El Salvador ekonomisinde Bitcoin, ABD Doları (olduğu gibi) yasal olacak.”

Hükümet ayrıca resmi bir Bitcoin cüzdanı yayınlayacak (ancak bu zorunlu olmayacak). Hükümet, Bitcoin’i bilançosunda tutmayı planlıyor, ancak bunun için ayrı bir yasa gerekecek. El Salvador’da BTC’ye yatırım yapanlar için kalıcı oturma izni mevcut olacak. Ülkede BTC kabul eden tüccarların risklerini üstlenmek için bir güven fonu kurulacak.

Başkan, lider para madenciliğini düşünmediğini, ancak yenilenebilir enerji Bitcoin madenciliği fikrine olumlu yaklaştığını söyledi.

Bitcoin yasası, Bukele’nin “Bitcoin Yasasını kongreye az önce gönderdim” tweetini attıktan ve yasanın kopyalarını İspanyolca ve İngilizce olarak yükledikten sonra bugün erken saatlerde tüm dikkatleri üzerine çekti.

cointelegraph

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin

Bu ülke Bitcoin’i benimseyerek ABD’li göçmenleri çekebilir

Dünyaca ünlü analistten Ethereum fiyatını Ay'a götürecek formül!

Ethereum yükselişe geçebilecek sinyalleri göndermeye başladı!