in ,

Adam Back’ten akıllara zarar Bitcoin tahmini: “5 yıl içinde 30 kat artacak!”

Bitcoin yükselişe devam etmeden önce bu seviyeye düşebilir! Analist açıkladı
Bitcoin yükselişe devam etmeden önce bu seviyeye düşebilir! Analist açıkladı

10.500 ve 14.000 dolar gibi önemli dirençleri kırmakta bir süredir başarısız olan Bitcoin için bir sonraki hamle merakla bekleniyor. Dünkü yükseliş boğa coşkusunu iyiden iyiye arttırsa da kripto paranın başladığı yere geri dönmesi kafalarda soru işaretleri oluşmasına yol açtı. Tüm bu hareketliliğe rağmen bazı tanınmış analistler, “çılgın” Bitcoin tahminleri yapmaktan geri durmuyor.

Adam Back: “Bitcoin beş yıl içinde yüzde 3000 artabilir.”

Sektörün önde gelen yönetici ve programcılarından Adam Back, önümüzdeki beş yıl içinde Bitcoin için 300.000 dolarlık bir fiyatın mümkün olduğunu düşünüyor.


1 Haziran’da Bloomberg’e konuşan Blockstream CEO’su Adam Back, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde 300.000 dolara ulaşacağını düşündüğünü söyledi. Söz konusu meblağ mevcut fiyattan yaklaşık %3.050’lik bir ralliye tekabül ediyor. Back, bu fiyatın Paul Tudor Jones ve diğer önemli yatırımcıların sektöre akın etmesiyle mümkün olabileceğini düşünüyor.

300.000 dolar ve benzer çılgınlıktaki tahminlerin tek sahibi Adam Back değil. Kurumsal yatırımcı ve analist PlanB’nin ünlü Stok Akışı Modeli de bu tahmini destekliyor. PlanB’ye göre bu denli yüksek fiyatların gerçekleşmesi, arz kıtlığı sayesinde mümkün olacak. Zira analiste göre BTC ne kadar azsa değeri de o kadar yüksek olmalı.

Bu ilişki üzerine bir model çizen PlanB, zamanı soyutlayarak R kare değerinin %99’un üzerinde bir regresyona uygun olabileceğini buldu. Regresyon Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içerisinde 288.000 dolara ulaşacağını gösteriyor.

newsbtc

3 Haziran Bitcoin analizi: BTC için beklenen seviyeler, destek ve direnç noktaları ve çok daha fazlası


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 Ağustos Ripple (XRP) fiyat analizi

3 Haziran Ripple analizi: XRP için teknik göstergeler ne söylüyor?

Bitcoin fiyat hareketi 2019'u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!

Bitcoin fiyat hareketi 2019’u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!