Vietnam madencilik teçhizatı ithalatında geçen senenin performansına 3 haftada ulaştı

Vietnam kripto madencilik donanımlarını da yasakladı.
Vietnam kripto madencilik donanımlarını da yasakladı.

Ho Chi Minh City Gümrük Departmanı, bu ayın ilk 3 haftasında, şehre yaklaşık 8 bin madencilik teçhizatı ithal edildiğini açıkladı. Bu sayı geçtiğimiz yıl Vietnam’a ithal edilen toplam madencilik teçhizat sayısının üstünde.

Vietnam’a 23 günde ithal edilen madencilik techizat sayısı 8000’in üstünde

Ho Chi Minh City (HMC) Gümrük Müsteşarlığı, Ocak ayının ilk üç haftasında ithal edilen madencilik techizat sayısını açıkladı. Gümrük Müdür Yardımcısı Nguyen Thanh Tuyen, Tuoi Tre’e 1 Ocak ve 23 Ocak tarihleri ​​arasında 7 bin 932 madencilik teçhizatı ithal edildiğini bildirdi.

Bu teçhizatların toplam değerinin yaklaşık 12.3 milyon dolar olduğunu ve ödenen vergi miktarı yaklaşık 28 milyar dong (1.230 milyon dolar) olduğunu belirtti.

Tuyen:

Şu anda, Bitcoin madencilik teçhizatların fiyatı oldukça yüksek, 70 ila 80 milyon arasında Vietnam dongu ile satış yapabilirler. Öyleki bazı yerlerde makine başına 100 milyon Vietnam donguna kadar bile alıcı bulunabiliyor

Ürünler Çin’den geliyor

Tuyen ayrıca, çoğu madencilik teçhizatının Çin’den ithal edildiğini ve her birinin yaklaşık 20-25 milyon donga mal olduğunu, ancak 2016 yılının başında her birinin 35-40 milyon donga satıldığını belirtti:

2017 yılı ortasına kadar madencilik teçhizatlarının fiyatı, 45-60 milyon dong’a yükselmişti. Şu anda Bitcoin fiyatları düştüğü halde, madencilik teçhizatları fiyatı makine başına 80-90 milyon donga kadar yükseldi.

Tuyen, madencilik teçhizatı ithalatının ve madencilik faaliyetlerinin hala normal seviyede olduğunu açıkladı ve söz konusu malları ithal etmek için herhangi bir düzenleme bulunmadığını söyledi.

2018’in ilk gününde Devlet Bankası, yayınladığı açıklamada Bitcoin ve benzeri kripto para birimlerinin Vietnam’da yasal ödeme araçları olmadığını ve bunları kullananların 150-200 milyon dong cezaya çarptırılacağını söylemişti.

Bitcoin News

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance