in , ,

Ünlü Avukat Jeremy Hogan, dört altcoinin SEC tehlike derecesini belirledi

Ünlü Avukat Jeremy Hogan, dört altcoinin SEC tehlike derecesini belirledi
Ünlü Avukat Jeremy Hogan, dört altcoinin SEC tehlike derecesini belirledi

Kripto Para Haber – Avukat Jeremy Hogan, önde gelen kripto varlıkların menkul kıymet olup olmadığını belirleyen ABD Howey Testi uygulamasına başladı. Daha önce Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Tether ve Ethereum için de aynı testi yapmıştı.

Avukat Hogan bu sefer Cardano, DOGE, Uniswap, Polkadot ve XRP’yi ele aldı. Cardano ve DOGE, hem kullanıcı tabanı hem de değer açısından en büyük kriptolar arasında yer aldı. Cardano için ADA sahipleri, SEC’in radarında olma olasılığı çok düşük olduğu için rahat edebilir.


Hogan’a göre Cardano’nun ADA tokenlerini ilk olarak Japon pazarında satma hamlesi dahice bir hareketti.

Avukat şunları söyledi:

ICO’nun yaklaşık yüzde 95’i Japon vatandaşlarına aitti. ADA daha sonra borsalar yoluyla Amerika’ya gidecekti. Bu, Cardano’yu SEC’in erişiminden uzaklaştırır

Hogen, Cardano’ya 2,5/10’luk bir SEC tehlike derecesi atadı.

Dogecoin sahipleri için durum Cardano’dan bile iyi. 2013 yılında başlatılan projeden bir hafta sonra, DOGE kripto paralarının yüzde 5’i çıkarıldı. Bir yıl sonra, DOGE kripto paralarının yüzde 95’i çıkarıldı. Dogecoin için herhangi bir sorun görmediği için Hogan, DOGE’ye 2/10’luk bir SEC tehlike derecesi verdi.

Avukat daha sonra sektördeki en heyecan verici projelerden ikisine geçti. Polkadot ve Uniswap için durum aynı değil.  Polkadot’ın temel sorunları projeyi yaratan ve 200 milyon doları aşan Web3 Vakfı’ndan kaynaklanıyor. Vakıf, DOT tokeni yayınlanmadan tokenlerin bir miktarını sattı. Yapılan bu satış davayı daha da suçlayıcı hale getirdi. Bu satış ilk alıcıların DOT fiyatını etkileyeceğini gösteriyor. Böylece Polkadot’u SEC’in radarına sokuyor. Polkadat’un ayrıca Çinli ve Amerikalı yatırımcıların DOT tokenleri satın almasını engellediği de iddia edilmişti. Hogen’a göre Polkadot, 5/10 SEC tehlike derecesi aldı.

Washington’da faaliyet gösteren avukat Stephen Palley, geçmişte Uniswap’ın UNI tokenin “Neredeyse bir menkul kıymet olduğuna” inandığını belirtmişti.

Uniswap ise Polkadot gibi önceden satış yapmadı. Bunun yerine airdrop yoluyla dağıtıldı.Bu durum UNI coini çekici olmayan bir duruma sokuyor. Bütün bunlar göz alındığında Hogen’a göre Uniswap, 4/10’luk bir SEC tehlike derecesi aldı.

crypto-news-flash


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bloomberg'den dikkat çeken Bitcoin ve altın raporu! Görünüm nasıl?

Bloomberg’den dikkat çeken Bitcoin ve altın raporu! Görünüm nasıl?

ABD'li kullanıcılardan Cardano atağı! Yeni favorileri ADA

ABD’li kullanıcılardan Cardano atağı! Yeni favorileri ADA