in , , ,

UNICEF, finansal katılım için blockchain girişimlerine yatırım yapıyor

UNICEF Fransa kripto bağışlarını kabul ediyor
UNICEF Fransa kripto bağışlarını kabul ediyor

Kripto Para Haber– UNICEF Girişim Fonu, son finansman serisinde Hindistan’ın GovBlock’ları da dahil olmak üzere blockchain girişimlerine 100.000 dolara kadar ödül veriyor. UNICEF’in bir duyurusuna göre, UNICEF Girişim Fonu, dünya çapında hala finansal hizmetlere erişimi olmayan kitlelere yardım etmek için Kenya, Arjantin, Hindistan, Meksika, Ruanda ve Nepal dahil olmak üzere altı ülkede yedi blockchain girişimine yatırım yapıyor.

77 ülkedeki 450 başvuru arasından seçilen yedi şirket, 100.000 ABD Dolarına kadar tohum finansmanı alacak ve yedi şirketten beşi Ether yatırımının bir kısmını almayı tercih edecek. Girişimlerin beşi de kadın liderliğinde. Dünya Bankası’nın son rakamlarına göre, dünya çapında tahminen 1,7 milyar insan “bankasız” durumda ve banka hesabı gibi temel finansal hizmetlere erişemiyor.


Kitlelerin finansal sisteme erişiminin sağlanması için, Arjantin’de Xcapit, Hindistan’da GovBlocks, Meksika’da BX Smart Labs, Ruanda’da Leaf Global Fintech, Nepal’de Rumsan ve Kenya’da Grassroots Economics ve KotaniPay’den oluşan kurumlarla işbiriliği yapılıyor. Oluşan yeni insiyatifler, ödemelere ve havalelere erişim sağlamaktan topluluklara daha fazla finansal kapsayıcılık için blockchain özellikli çözümler üzerinde çalışıyor. Bu girişimler, yetersiz hizmet alan topluluklar için para birimi, krediler ve yatırım fırsatları ile merkezi olmayan karar alma araçları anlamına geliyor.

UNICEF Girişim Fonu, 2016’dan beri yerel ve küresel zorluklara yenilikçi çözümleri desteklemek için dünya çapında projelere yatırım yapıyor. UNICEF’in CryptoFund’u (UNICEF’in İnovasyon Fonu’nun bir parçası olan Bitcoin ve Ether’havuzu fonu) ayrıca UNICEF’e kripto para alış ve dağıtma imkanı sağalıyor.

Blockchain finansal katılım getiriyor

UNICEF’in İnovasyon Fonu ve CryptoFund’un yatırım lideri Cecilia Chapiro, Forkast.News’e verdiği bir röportajda blockchain gibi gelişen teknolojilerin çocukların yaşamlarını iyileştirebilecek ve gelişmekte olan ülkelerde finansal katılımı sağlamaya yardımcı olabilecek çözümler sağlayabileceğini söyledi.

UNICEF Ventures Lideri Sunita Grote yaptığı açıklamada, “COVID-19 çocukları ve topluluklarını etkiledi ve dünyanın dört bir yanındaki birçok kişi hayatlarının önemli ölçüde bozulduğunu görmeye devam edecek. Finansal sistemlere ve hizmetlere açık erişim sağlayanlar da dahil olmak üzere kapsayıcı ve uygun maliyetli dijital çözümlerin ne kadar önemli olduğunu görebiliyoruz. Yeniden daha iyi inşa etmeye çalışırken, sistemlerin şeffaf, verimli ve merkezi olmayan nitelikte olmasını istiyoruz. Ve geleneksel olarak yetersiz hizmet alanlarını içermelerini sağlamak için yenilikçilerden ve problem çözücülerden yararlanmamız ve onları desteklememiz gerekiyor.”

Girişimlerden biri olan Hindistan merkezli GovBlocks, Merkezi Olmayan Otonom Kuruluşlar (DAO’lar) ve merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) için blockchain tabanlı oylama sağlayan merkezi olmayan yönetişim için bir protokol oluşturuyor.

Ethereum, Polygon ve diğer birçok ekosistem gibi blockchain platformlarında yaratılan protokoller ve mülkiyet ekonomileri, genellikle topluluğun kritik karar verme süreçlerinde oy kullanmasını gerektirir – ister teknolojiyi yükseltmek, ister protokol için finansal kararlar almak olsun, orada GovBlocks’un kurucu ortağı Ish Goel, bir röportajda Forkast.News’e verdiği demeçte, topluluğun bir bütün olarak birlikte alması gereken birçok karar var. “GovBlocks, farklı ekiplerin bu kararları çok pragmatik bir zincir içi oylama mekanizmasında almasına yardımcı olan bir protokoldür.

UNICEF’ten Chapiro, daha fazla insanın teknolojiyle ilgilenmesi gerektiğini söylüyor. “Sosyal sektörde kullanılacak çok fazla [blockchain] teknolojisi potansiyeli var, ancak ihtiyacımız olan şey daha fazla keşif, daha fazla insan gerçekten bu yolculuğa çıkmak istiyor ve bu teknolojilerin sosyal medya için potansiyelini keşfetmek ve kanıtlamak istiyor. etki.”

FORKAST

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum yükselişe geçebilecek sinyalleri göndermeye başladı

Ethereum yükselişe geçebilecek sinyalleri göndermeye başladı!