in ,

Thomas Lee’den Bitcoin yorumları: Boğa piyasasına girildi mi? 2020 nasıl geçecek?

Thomas Lee, Bitcoin hakkında konuştu.
Thomas Lee, Bitcoin hakkında konuştu.

Bağımsız araştırma şirketi Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Thomas Lee’ye göre, son teknik göstergeler Bitcoin için boğa piyasasının yeniden başladığını gösteriyor.

23 Ocak’ta Lee, CNBC’nin Fast Money programında konuk olarak yer alırken, 2020’nin BTC için harika geçeceğini ifade etti ve nedenlerini sıraladı.


“Bitcoin resmen boğa piyasasında.”

Hisse senedi, tahvil ve kripto piyasaları hakkında görüşlerini bildiren Lee’ye, CNBC haber spikeri Brian Sullivan, Bitcoin ile ilgili fikirlerini sordu.

Lee yanıtladı:

Evet, 2020 BTC için harika olmalı çünkü halving gerçekleşlecek. Bu iyi bir arz/talep değişikliği. Geçen yıl Beyaz Saray, muhalif duruşuyla Bitcoin’i öldürmüştü. Ancak başkanlık seçimleri BTC için iyi olacaktır. Orta Doğu’da yaşanan küresel gerginlik de kripto para endüstrisi için iyi oldu. Müşterilerimizden gelen ilgide artış var.

Bitcoin 10 bin dolara doğru tırmanırken altcoinler de kazanımlar gösteriyor

200 günlük hareketli ortalama aşıldı

Lee, 27 Ocak’ta 200 günlük hareketli ortalamasını geçen Bitcoin’in olumlu bir kilometre taşını aştığını ifade ederken 2020’nin BTC için “harika bir yıl” olacağına dair inançlı olduğunun altını çizdi.

Lee, BTC fiyatı 200 günlük hareketli ortalamanın üstüne çıktığında, “kazanma oranının” (önümüzdeki altı ay içinde) %80’e yükseldiğini ve Bitcoin’in boğa yönlü piyasa bölgesine “yeniden girdiğini” söyledi.

Bitcoin altından bile iyi performans gösterdi

Lee bir gün önceki açıklamasında ise yılın bugüne kadarki bölümünde %26 yatırım getirisi olan Bitcoin’in en iyi performans gösteren varlık sınıfı olduğunu ve altının performansını bile geride bıraktığını belirtti.

Bitcoin’i yukarı taşıyacak sebepler

Lee’ye göre 2020’de BTC için üç pozitif katalizör var:

  • Halving (12 Mayıs 2020 civarında gerçekleşmesi bekleniyor)
  • Orta Doğu’daki jeopolitik gerilimler
  • 2020 ABD Başkanlık Seçimi

cryptoglobe


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vebitcoin 2020'ye güçlü girdi..001

Vebitcoin 2020 yılına önemli gelişmelerle girdi

xrp

Üç analistten Ripple tahminleri: XRP yatırımcılarına kritik uyarılar