in , ,

SEC Fidelity’nin Bitcoin ETF’si için CBOE dosyalarını inceliyor

Herkes Bitcoin ETF'i beklerken madencilik ETF'i çıktı! Neler biliniyor?
Herkes Bitcoin ETF'i beklerken madencilik ETF'i çıktı! Neler biliniyor?
  • SEC ile CBOE dosyaları, SEC’in listelenen 8 başvuru arasında henüz bir Bitcoin ETF’yi onaylamadığı bir zamanda geliyor.
  • Bu, CBOE’nin ikinci başvuru talebi olacaktı, ilki VanEck’in Bitcoin ETF’si ve kısa süre önce SEC tarafından ertelendi.
CBOE

Chicago Board Options Exchange (CBOE), Fidelity’nin Wise Origin Bitcoin ETF’sini listelemek için ABD Güvenlik ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Form 19b-4 başvurusunda bulundu. Bu, CBOE’nin VanEck’in Bitcoin tabanlı Borsa yatırım fonunu listelemek için başvuruda bulunduktan sonra bir Bitcoin ETF’si için ikinci listeleme talebi olacaktı. CBOE dosyalamasında, bir Bitcoin ETF’si listeleme kararının çeşitli faktörleri analiz ettikten sonra alındığını ve Bitcoin borsasında işlem gören bir ürünün potansiyel manipülasyonunun yeterince hafifletildiği sonucuna vardıklarını öne sürdü.

CBOE, iki Bitcoin ETF’sini listelemek için SEC’e başvurmaya başladı ve son zamanlarda bir yönetim değişikliği gören düzenleyici kurum, 8 Bitcoin ETF dosyalarının ilkini henüz onaylamadı. SEC geçtiğimiz günlerde VanEck ile ilgili ETF teklifini birkaç ay erteledi. ABD düzenleyici kurumu henüz bir kripto ETF’yi onaylamasa da, Kuzey Amerika’daki komşusu Kanada zaten bir Bitcoin ETF’yi ve en önemlisi Purpose Group’unki olan epeyce Ethereum ETF’yi onayladı.


Gary Gensler’in SEC başkanı olması, kripto dünyası için iyi mi, yoksa kötü mü?

Gary Gensler, Başkanlık revizyonundan sonra SEC başkanlığını devraldı ve Gensler’in atanması, blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerini öğrettiği MIT’de profesör olarak geçmişte görev yaptığı kripto piyasasında büyük bir sevinç duydu. Birçok kripto savunucusu, dijital varlıklar konusundaki anlayışının ilerici kripto düzenlemesine yol açabileceğine inanıyor. Ancak, Gensler’in GameStop efsanesi ve Robinhood ile ilgili House of Financial Service Committee önünde yaptığı son ifade, birçok kişinin güvenini gerçekten yitirdi.

Gensler görünümünde, yatırımcıların daha iyi korunmasını sağlamak ve piyasa manipülasyon senaryolarından kaçınmak için güncellenmiş düzenlemelere duyulan ihtiyaçtan bahsetti. İfade sırasında, kripto evrenini daha iyi düzenleme ihtiyacından ve daha fazla yatırımcı korumasından yararlanabileceğinden bahsetti.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coinlere talep hız kesmiyor!

Türkiye’de gündem coin: Coinlere talep hız kesmiyor!

Bu da oldu: Mark Zuckerberg Keçisine Bitcoin Adını Verdi

Bu da oldu: Mark Zuckerberg keçisine Bitcoin adını verdi – Çoğu insan bunun bir sinyal olduğunu düşünüyor!