in , ,

Ripple CEO’sundan kritik açıklamalar: Bitcoin hakimiyeti ne zaman bitecek? XRP ile BTC arasında rekabet var mı?

Ripple CEO'sundan kritik açıklamalar: Bitcoin hakimiyeti ne zaman bitecek? XRP ile BTC arasında rekabet var mı?
Ripple CEO'sundan kritik açıklamalar: Bitcoin hakimiyeti ne zaman bitecek? XRP ile BTC arasında rekabet var mı?

Kripto Para Haber – Amerikalı girişimci ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Bitcoin hakimiyetinin hiçbir yere gitmediğini ve BTC’nin genel kripto ekosisteminin önemli bir parçası olmaya devam edeceğini söyledi. Garlinghouse, çoğu insanın kripto para birimlerini enflasyonist bir koruma olarak gördüğünü belirtti.

Garlinghouse: “Ripple müşterilerinin yüzde 95’i ABD dışından.”

CNN sunucusu Julia Chatterley’e verdiği röportajda Garlinghouse, müşterilerinin yaklaşık %95’inin ABD’den olmadığını belirtti. San Francisco merkezli şirket, yasal belirsizlik nedeniyle geçtiğimiz günlerde merkezini ABD’den kaydırmıştı.


Garlinghouse, ABD’deki XRP için düzenleyici engelleri de tartıştı ve Biden hükümetinin ülkede faaliyet göstermesi için kripto şirketlerine net bir çerçeve sunma konusundaki iyimserliğini dile getirdi. Belirsizliğin XRP kullanan şirketler için zararlı olduğunu da sözlerine ekledi.

“Bir kripto paranın başarısı, ödeme sorunlarını çözmesine bağlı.”

Ripple CEO’su, önde gelen Wall Street firmalarının kripto paralara son yatırımlarını takdir ederken bazı şirketlerin genel portföylerinin %10’unu kripto para birimlerine yatırdığını bildirdi. XRP bu yıl %150’den fazla değer kazandı.

Kripto para birimlerinin uzun vadeli değeri, ödeme sorunlarını çözme yeteneğine bağlıdır. Ripple ile odak noktamız sınır ötesi ödemelerle ilgili sorunları uygun maliyetli bir şekilde çözmektir.

Şirketin MoneyGram’ın yakın zamandaki hisse satışından da söz eden CEO, “O kadar yüzdeye sahip olmak istemedik.” dedi.

“Bitcoin ve XRP arasında rekabet yok.”

Garlinghouse, Ripple’ın ABD’de karşı karşıya olduğu düzenleyici sorunları ana hatlarıyla açıkladı ve bir karar vermek için SEC’den sadece netlik beklediklerini söyledi:

Müşterilerimizin% 95’i ABD dışı müşteriler ve yalnızca yaklaşık %5’i ABD’de. İnsanlar ‘neden ABD’li bir şirketsiniz’ diye soruyorlar. Dinamiklerden biri, ABD şirketlerinin netlik için bekliyor olması. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan kaynaklanıyor.

Garlinghouse, Bitcoin’in kripto pazarında her zaman güçlü bir oyuncu olduğunu ve Ripple ile Bitcoin arasında ‘rekabet’ olmadığını itiraf etti.

Bu arada “Bitcoin yükselecek mi, yoksa düşecek mi?” sorusunun yanıtı için 3 Aralık Bitcoin fiyat analizi yazımızı inceleyebilisiniz.

financemagnates


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DeFi protokollerinde kilitlenen Ethereum miktarında şok düşüş!

DeFi protokollerinde kilitlenen Ethereum miktarında şok düşüş!

Spotify, kripto para ödemelerini kabul etmeye mi başlıyor?

Flaş gelişme! “Spotify kripto para ile ödeme kabul etmeye hazırlanıyor” iddiası