in ,

PrimeXBT analisti Kim Chua, AUD/USD’nin 0,74 dolardaki önceki desteği kırdıktan sonra daha derin bir dalışa hazırlandığını tahmin ediyor

PrimeXBT analisti Kim Chua, AUD/USD'nin 0,74 dolardaki önceki desteği kırdıktan sonra daha derin bir dalışa hazırlandığını tahmin ediyor
PrimeXBT analisti Kim Chua, AUD/USD'nin 0,74 dolardaki önceki desteği kırdıktan sonra daha derin bir dalışa hazırlandığını tahmin ediyor

Bir haftadan uzun bir süredir dolandıktan sonra AUD/USD desteği nihayet 0,74 dolardan kırdı ve 0,73 dolardaki bir sonraki desteğe yakın zamanda yönelecek gibi görünüyor. AUD/USD çok zayıf görünüyor ve COVID vakalarının yeniden artması nedeniyle yeniden ortaya çıkan karantinaların ardından 0,70 doları tekrar test etmek için daha da düşebilir.

Eylül 2020’den bu yana Avustralya’daki günlük COVID vaka sayısı hafta sonu boyunca en yüksek seviyede azalsa da Victoria eyaletindeki maruziyet alanlarının 280’e çıkması, AUD/USD fiyatlarını güneye doğru gitmeye zorladı.


Virüs sıkıntılarının yanı sıra daha güçlü veriler ve COVID endişeleri ile ABD Merkez Bankası’nın sıradaki hamleleri konusundaki kararsızlık, risk barometresi durumu nedeniyle AUD/USD fiyatlarına da ağırlık veriyor.

Enflasyon, %2-3 hedefine karşı yıllık olarak hesaplanmış %1,1’lik beklentileri bile karşılayamadığı için RBA teşviki geri çevirmekten uzak ve doğrusu, karantinalar ekonomik faaliyetleri daha da yavaşlatmaya başlarsa teşviki artırması gerekebilir.

Avustralya enflasyonu, hala çok uzakta olan +%2-3 hedef bandına dönene kadar RBA, teşvik çabalarını sürdüreceğinin sinyalini verdi. Gevşemeye devam etme ihtiyacı, AUD’yi bu yıl en zayıf G10 para birimlerinden biri yapacak.

Kararlı bir şekilde sert bir tutum belirleyen NZD başta olmak üzere, AUD’nin açık bir politika farklılığı olan para birimleri karşısında kısaltılması, bu yılın geri kalanında yapılacak en kolay işlemlerden biri gibi görünüyor, diyor PrimeXBT analisti Kim Chua

PrimeXBT piyasa analisti Kim Chua hakkında

Kim Chua, Deutsche Bank ve China Merchants Bank gibi kurumlar olmak üzere önde gelen bankalara uzanan başarı geçmişine sahip kurumsal bir ticaret uzmanıdır. Daha sonra Chua, yedi yıl boyunca sürekli olarak üç haneli getiriler elde eden bir koruma amaçlı yatırım fonu başlattı. Chua ayrıca, bilgilerini yeni nesil analistlere aktarmak için kendi tescilli ticaret müfredatını geliştiren, esaslı bir eğitimcidir. Kim Chua, hem geleneksel piyasayı hem de kripto para piyasalarını aktif olarak takip etmekte ve çok farklı iki varlık sınıfı bir araya gelmeye başladıkça gelecekteki yatırım ve ticaret fırsatlarını yakalamaya hevesli.

 

___________________________

Kripto Para Haber, yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Kripto Para Haber, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz / contact us

___________________________

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elon Musk ve Jack Dorsey görüşmesi Dogecoin nasıl etkilenir?

Elon Musk ve Jack Dorsey görüşmesi Dogecoin’i nasıl etkiler? Şimdiden volatil hareketler başladı

Binance Coin, Cosmos, VeChain Fiyat Analizi: 21 Temmuz 2021

Binance Coin, Cosmos, VeChain Fiyat Analizi: 21 Temmuz 2021