in

Pandemi sırasında seyahati kolaylaştırmak için Blockchain uygulaması geliştirildi

Pandemi sırasında seyahati kolaylaştırmak için Blockchain uygulaması geliştirildi
Pandemi sırasında seyahati kolaylaştırmak için Blockchain uygulaması geliştirildi

Pandemi sırasında seyahati kolaylaştırmayı amaçlayan Blockchain tabanlı bir uygulama başlatıldı.


ICC AOKpass adlı uygulama, kullanıcıların COVID-19 durumlarını anında doğrulamasına olanak tanıyor. Blockchain firması Perlin’in CEO’su Dorjee Sun, CIR Magazine’e ICC AOKpass’ın bugün dünyanın herhangi bir yerinde konuşlandırılabilen ve kullanılabilen ortak bir küresel standart kullandığını söyledi.

Herhangi bir ülkenin kurallarına uyum sağlayabiliyor ve kullanıcıların bunları anında doğrulamasına olanak tanıyor. COVID-19 uyum durumu her zaman, her yerde.

Blockchain tabanlı uygulamayı şimdiden iki firma test etti

ICC AOKpass, aralarında Singapur merkezli Energy Drilling ve International SOS’un da bulunduğu birkaç şirket tarafından test edildi. Firmalar, bir petrol sondaj platformuna giden ekip üyelerini, uygulamada kaydedilen tıbbi sonuçlarla birlikte COVID için bir polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) testi yaptırdı. Sonuçlar daha sonra müşteriye gönderildi ve Tayland havaalanından girişin kolaylaştırılmasına yardımcı oldu.

International SOS Singapore Genel Müdürü Juliana Gim, ICC AOKpass’ın başarılı deneyiminin herkese koronavirüs pandemisi ışığında yolculuğa nasıl güvenli bir şekilde devam edileceğini açıkladığını söyledi.

Enerji Sondajı ile ICC AOKpass’ın başarılı test uygulaması, yolculuğumuzda önemli bir adımı işaret ediyor ve birçok sektörde işe dönüşü kolaylaştırmak için güvenilir ve standartlaştırılmış bir küresel sistemi uygulama amacını gösteriyor. Zamanla, işe hızlı, güvenli ve güvenli bir şekilde dönüşü kolaylaştırmak için bunun yaygın bir şekilde benimseneceğini umuyoruz.

Pandemi, Blockchain şirketlerine yetkililer tarafından belirlenen seyahat kısıtlamalarını kolaylaştırmaya nasıl yardımcı olabileceklerine odaklanmaları için ilham verdi.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SushiSwap kurucusu çark etti: 14 milyon doları geri verdi!

Sushi token fiyatları çöküşe geçtikten sonra neden yükselmeye başladı?

Ethereum güçlü toparlanıyor, Bitcoin fiyatı ise stabil: Günlük görünüm

Ethereum güçlü toparlanıyor, Bitcoin fiyatı ise stabil: Günlük görünüm