Litecoin halving’den önce düşüyor: Peki neden?

Litecoin halving’den önce düşüyor: Peki neden?
Litecoin halving’den önce düşüyor: Peki neden?

Kripto para birimi pazarı, Bitcoin hariç (BTC) son birkaç gündür düşüyor. Litecoin (LTC), değerinin bir kısmını kaybeden dijital varlıklar listesine dahil edildi. Litecoin’in bu zayıf performansı, 5 Ağustos’ta gerçekleşmesi beklenen halving’den sadece birkaç gün önce geliyor.

Litecoin halving’e çıkmadan önce düşüyor

Halving olayları kripto para birimleri için çok boğa eğiliminli olaylardır. Belirli bir varlığa olan talep arttıkça, daha yeni bir ihraca neden olarak, fiyat reaksiyona girmeli ve daha hızlı artmalıdır. Bu nedenle Litecoin, bu ayın başlarında dijital para biriminin birkaç ay önce 23 dolardan 140 dolara çıkmasını sağlayan önemli bir boğa koşusu yaşadı. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, Litecoin şu anda ilk 16 dijital varlık arasında en kötü performans gösteren kripto para oluyor.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1157514989122543621?s=20

Son 24 saat içindeki kayıpları ile Litecoin, Bitcoin Cash (BCH)’in arkasına düştü ve beşinci sıraya kaydı. Tanınan bir kripto para birimi analisti olan Josh Rager’e göre, Litecoin Bitcoin’e karşı açık bir düşüş eğilimindeyken, diğer kripto para birimleri, örneğin LINK, destek olarak iyi tepki verdi.  Litecoin tarafından yaşanan ilk halving’den sonra, dijital para birimi 2015-2017 arasında neredeyse iki yıl süren bir düşüş trendi yaşadı. Dijital para birimi, kripto pazarının tamamı iki yıl önce yükselmeye başladığında düzelmeye başladı.

Litecoin 5 Ağustos’ta halving etkinliğine tanık olacak

Litecoin 5 Ağustos’ta halving etkinliğine tanık olacak. Halving’le madenciler her blok bulduklarında 25 LTC yerine 12,5 LTC alacaklar. Kısa vadede Litecoin düşüşe devam etse de uzun vadede bir halving dijital varlık için çok olumlu olmalıdır. Enflasyon varlıkları olan fiat para birimleri ile karşılaştırıldığında, Litecoin veya Bitcoin gibi kripto para birimleri her dört yılda bir daha düşük enflasyon oranlarına sahip olarak tüm toplumun bundan faydalanmasını sağlar.

Daha önce de belirtildiği gibi, bir dijital varlığa olan talebin artması ve daha az para basılmasıyla birlikte, bu kripto para biriminin fiyatı artmalıdır. Aynı zamanda, 2020’de Bitcoin de bir halving etkinliğine tanık olacak. Tüm kripto piyasası bununla ilgili oldukça yükselişe geçtiği için, bu dijital varlıklar önümüzdeki aylarda yukarı yönlü hareket etmeye başlayabilir.  Bu makalenin yazıldığı sırada Litecoin’in 5,9 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.

Usethebitcoin

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birik
7im, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir