in , ,

Fed, Bitcoin’in tüm pazar sermayesinden daha çok para bastı… Nedenleri ve Bitcoin’e olası etkileri

10 Mart Bitcoin analizi: 5 ayın en kötü performansından sonra BTC ne yapacak?
10 Mart Bitcoin analizi: 5 ayın en kötü performansından sonra BTC ne yapacak?

Bitcoin (BTC) destekçileri, ABD Federal Rezervi’nin (FED) bu ay BTC’nin tüm piyasa değerinden daha fazla para basmasından sonra yeni alarm veriyorlar.

Fed bilançosu 4 trilyon dolara yaklaşıyor

Kripto para sosyal medya uzmanı Dennis Parker’ın 21 Ekim’de açıkladığı gibi, Eylül ayının ortasından bu yana, Fed ekonomiye 210 milyar dolar enjekte etti.


Yeni harekete geçirilen parasal genişleme (QE) stratejisinin bir parçası olan bu hamle, 148 milyar dolar olan Bitcoin’in toplam piyasa değerini aşan bir rakam.

Parasal genişleme (QE), ekonomiye teşvik sağlamak için devlet tahvili alımı anlamına geliyor. Fed’in bilançosu, Parker notlarına göre geçen ay 3.77 trilyon dolardan 3.97 trilyon dolara fırladı. Bilanço, daha önceki dönemlerde daha yüksek olmuştu, Fed’in kendi tahminleri, 2025 yılına kadar 4.7 trilyon dolar değerinde bir bilanço öngörüyor.

Dünya bir sonraki finansal kriz için “uyurgezer” gibi davranıyor

Altın ve Bitcoin gibi tedariklerini artıramayan varlık sahipleri için para basma, fiat para birimine olan bağlılığı azaltma çağrısını düzenli olarak tetikledi.

Parker’ın, yatırımcıların BTC alın önerisi, fiat kurumunun kendisinin bile bankacılık sisteminin şu an sağlıklı olmadığı konusundaki uyarılarıyla örtüşmesi dikkat çekici.

Eski İngiltere Merkez Bankası yöneticisi Mervyn King, Uluslararası Para Fonu’nun geçen haftaki genel toplantısında yaptığı konuşmada, katılımcılara, dünyanın 2008’dekinden daha kötü bir krizler karşı karşıya olduğunu ve piyasa katılımcılarının ise “uyurgezer” gibi davrandığını söyledi:

“Para politikasının yeni tutumuna bağlı kalarak ve bankacılık sistemini güvenli kıldığımızı iddia ederek, bu krize doğru uyurgezer gibi davranıyoruz”

Hükümetler ve merkez bankaları adına müdahaleci ekonomik uygulamaların finansal yıkıma yol açtığı kavramı, Saifedean Ammous’un “Bitcoin Standardı” nın temel ilkelerinden birini oluşturuyor

Mart 2018’de yayımlanan kitap, fiat para birimi ve altın gibi emtialarla Bitcoin karşılaştırmasına odaklanıyor.

Güncel Bitcoin haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

FED kararlarının Bitcoin ve kripto para piyasalarına olası etkileriyle ilgili hazırladığımız içeriklerimize ise buradan ulaşabilirsiniz.

cointelegraph

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Madencilik devi Bitmain

Kazılacak 3 milyon Bitcoin kalırken Bitmain, dünyanın en büyük madencilik tesisini duyurdu

XRP ve ripple

Büyük kripto para performansları arasında XRP, Bitcoin’den sonra geliyor, ancak hala eleştiriliyor