Ethereum’un düşme sebebi Cardano olabilir mi? ADA, ETH’yi geçebilir mi?

Güçlü altcoin’den uzun süredir beklenen duyuru geldi!
Güçlü altcoin’den uzun süredir beklenen duyuru geldi!

Toplam piyasa değeri bakımından sıralandığında en değerli ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un düşme sebebi son günlerin en büyük merak konularından biri oldu. Peki Cardano’nun bunda nasıl bir payı olabilir?

Cardano, Ethereum’un düşme sebebi üzerinde pay sahibi olabilir

Görünen o ki Cardano platformu, kullanıcıların ilgisini çekmeyi ve toplulukla kalıcı bağlar kurmayı biliyor. Bankacılık hizmetlerinin nadir olduğu alanlarda ağ oluştururken kullanıcılara gerçek bir değer sunan ekosistem, daha ölçeklenebilir bir sisteme ve daha uygun fiyatlı işlem ücretlerine sahip olduğu için Ethereum’un kusurlarını düzeltmek adına inşa edildi. Tek başına varlığını sürdürerek Cardano, Ethereum için pek çok eleştiriye yol açtı.

Cardano’yu önde tutan diğer etmenler neler?

1- Daha ölçeklenebilir ve uygun fiyatlı

Cardano’nun Ethereum’dan daha ölçeklenebilir ve uygun fiyatlı olmasının yanı sıra, geçtiğimiz yıl Ethereum ağını sallayan sahte ICO’lar, Cardano’dan yararlanan fiyat düşüşüne katkıda bulundu.

2- Yeni ICO merkezi haline geldi

Cardano yakın zamanda merkezi olmayan uygulamalar ve ICO’lar için bir merkez haline geldi. Böylelikle uzun yıllar Ether tarafından yönetilen bir pazara girmeyi başardı.

3- Cardano’daki akıllı sözleşmelerin daha güvenli olduğu söyleniyor

Cardano Blockchain’deki akıllı sözleşmeler, kendilerini daha güvenli hale getiren birkaç bağımsız katman tarafından korunuyor. Bilgi, manipülasyon veya hack saldırıları için zayıf noktalara maruz kalmadan güvenli bir şekilde paylaşılabiliyor.

4- Kapsayıcı ve en uzak noktalara ulaşabiliyor

Cardano, dünyanın en uzak bölgelerine ulaşabiliyor ve bu da Ethereum’un hayli eksik olduğu bir alan. Kitle benimsenmesi, madencilik algoritması ve ağ tıkanıklığına neden olan Blockchain boyutu, Ethereum için bugüne dek ana problemler olarak karşımıza çıktı. Yüksek işlem ücretleri, Ethereum’u gelişmekte olan ülkelerdeki insanlar için çok pahalı hale getirdi.

5- Erişilebilir

Ayrıca, Cardano dünyanın farklı bölgelerinden farklı insanların ilgisini düşük fiyatıyla yakalayabildi. Fiyat her zaman kitlesel adopsiyona yardımcı olan bir araç oldu. 1 doların altında işlem yapmak, Cardano’yu yatırımcılara Ethereum’dan daha erişilebilir hale getirdi. Zira yatırımcılar küçük başlayıp yavaş yavaş büyümek istiyor.

İlerleyen günlerde Cardano’nun Ethereum’un düşme sebebi üzerindeki etkisi çokça tartışılmaya devam edecek. Gelişmeleri sayfalarımız aracılığıyla takip edebilirsiniz.

smartereum

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Grafiklerle piyasalardaki son düşüşe genel bir bakış: Toparlanma gelecek mi?

Siz ne düşünüyorsunuz?