in , ,

Ethereumun temelleri Bitcoin’e karşı nasıl güçlenebilir?

Ethereum tüm zamanlar rekorunu kırdı – sırada hangi seviyeler var?
Ethereum tüm zamanlar rekorunu kırdı – sırada hangi seviyeler var?

Kripto Para Haber– Kripto piyasaları, “boğaların” ve “ayıların” mücadele alanı olmaya devam ederken, kararsızlığını da sürdürüyor. Ancak bir yatırımcıya göre önümüzdeki birkaç ay Ethereum (ETH) için çok iyi olabilir.

El Salvador’dan gelen iyimser haberlerinin ardından kripto varlıkları bugün tekrar toparlanma trendine girdi. Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala %43 aşağıda ve piyasa hissiyatı genel olarak düşüşe geçmiş görünüyor. CoinGecko’ya göre Ethereum, en yüksek fiyatından şu anki 2.580 dolar seviyelerine %39’luk bir düşüşle o kadar da kötü bir performans göstermedi. Genellikle, kripto piyasasının geri kalanı bu ağır geri çekilmeler sırasında Bitcoin’den daha derine iner.


Kamu piyasaları ve tohum yatırımcısı Daniel Cheung, önümüzdeki aylarda Ethereum’un temelleri ve neden bitcoin’den daha iyi performans gösterebileceğini düşündüğüne dair bazı görüşlerini aktardı.

“ETH ve ETH-DeFi, önümüzdeki aylarda benzeri görülmemiş bir koşuya sahip olacak: ETH, BTC’yi güçlü temellere dayanarak yakında sarsabilir.”

Ethereum yükseliş temellerine sahip

Yatırımcının yaptığı ilk argüman, Ethereum temellerinin Bitcoin ile karşılaştırıldığında hiç bu kadar güçlü olmadığı. Bu, ETH piyasa değeri arttıkça değerleme boşluğunun daralmasıyla sonuçlanabilir. Zirvesinde, Ethereum piyasa değeri 500 milyar dolara ulaşmıştı. Bunu daha iyi anlamlandırabilmek için, Bitcoin’in Aralık 2020’nin sonundakiyle aynı olduğunu söylemk lazım.

“ETH’nin değeri arttıkça, bu yükselen bir gelgit senaryosu olmalı ve ETH ekosisteminde en hızlı büyüyen alt sektör olduğu için DeFi en çok fayda sağlayacak.”

Ethereum, merkezsiz finansın parabolik yükselişi tarafından yönlendirilen Bitcoin’den sabit paralar da dahil olmak üzere brüt hacimde dört kat daha fazla yerleşiyor.

Yatırımcı, büyük kredi protokollerinin temellerinin ve ETH üzerindeki getiri toplayıcı protokollerinin bu değişken dönemde inanılmaz derecede esnek olduğunu ekledi. Ethereum ayrıca, kullanıcılar için çok iyi olmayan ancak ağ değeri için olan işlem ücretleri açısından bitcoin’den çok daha fazlasını üretiyor. İşlem ücretleri şu anda Ethereum’un yedi günlük ortalama ücretlerle Bitcoin’den %80’den fazla ürettiğini bildiriyor.

Piyasa şu anda Temmuz ayındaki Londra güncellemesi ile piyasaya sürüleceği tahmin edilen EIP-1559’un faydalarını fiyatlandıramıyor. Bu, talep yüksek olduğunda işlem ücretlerini doğrudan azaltmasa da, yandıkça deflasyon üzerinde bir etkisi olacaktır.

Cheung’un yaptığı son argüman, kurumsal yatırımın hiç bu kadar büyük olmadığı ve yukarıdaki temeller göz önüne alındığında bunun yavaşlama ihtimalinin düşük olması… Bu yazının yazıldığı sırada, ETH son 24 saatte %2 artıda ve geçen yılın bu zamanındaki fiyatından %900 daha yüksek olan 2.540 dolardan işlem görüyor.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binance Smart Chain alev aldı! Hangi projeler BSC'ye geçiyor?

Binance Smart Chain alev aldı! Hangi projeler BSC’ye geçiyor?