in ,

Ethereum bu yeni gelişme ile yükselişini sürdürüyor

Uzmanlara göre Ethereum yükselişi kapıda olabilir.
Uzmanlara göre Ethereum yükselişi kapıda olabilir.

ETH/USD paritesi gün içi 180 doların üzerine çıkan fiyatı ile yüzde 10’un üzerinde bir getiri sağladı. Böylece ilk 20’de en çok kazanan kripto para unvanına sahipti. Bunun yanında BTC karşısında da değer kazanan Ethereum, böylece Bitcoin’e karşı değerini koruduğu da görüldü.

Bitcoin fiyatı haftanın ilk gününde yüzde 2,45 oranında düşüş yaşadı.

CoinMarketCap verilerine göre, Ethereum çiftleri haftanın ilk günü 7,43 milyar dolarlık hacme sahipti. Rapor edilen toplam işlem aktivitesinin yüzde 95’inin tipik olarak sahte olduğu düşünülürse, Ethereum çifti için 371,5 milyon dolar değerinde bir hacimden bahsedebiliriz.

CFTC günü kurtardı

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) yakın olan bir yetkili, Pazar günü, Ethereum merkezli, nakit ödemeli vadeli işlem sözleşmesini onaylamayı planladıklarını açıkladı.

Söylenti, düşüş eğiliminde olan Ethereum pazarı için tetikleyici oldu ve bir yeni alım algısı dalgasının oluşmasına neden oldu. Yatırımcılar, CFTC duyurularını kurumsal bir yatırım işareti olarak seçmiş olabilirler. Bu, Ethereum’un dün tüm gün boyunca neden pozitif bölgede kalan birkaç kripto paradan biri olduğunu açıklıyor.

Bununla birlikte, Ethereum’a dayalı bir future sözleşme, spekülatörlerin sözleşmelerini yerine getirmek için ether tokenlerini satın almaları gerekmeyeceği anlamına gelir. Bunun yerine, devam etmekte olan Ethereum sebepsiz fiyat yükselişine neden olan nakit kullanacaklar. Dahası, Ethereum pazarına yapılan sermaye girişi, Bitcoin’in yeni bir yukarı hareketi ile zayıflayabilir. Böyle bir durumda yatırımcıların Ethereum tokenlerini Bitcoin ile değiştirdikleri görülebilir. İkinci sonucun gerçekleşmesi durumunda yükseliş eğilimini güçlendirecek 6.000 dolar psikolojik direnç noktasının destek haline gelmesi muhtemel gibi gözüküyor.

Ethereum için alım fırsatı var mı?

Ethereum fiyatı, varlığın genel yükseliş eğilimini koruyan 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde ve (mavi ile belirtilmiştir) bu seviyeden destek alıyor. Fiyat 177-180 dolarlık alanda direnç gösterebilir. Çünkü hedef 185 dolar bandı gibi görünüyor. Grafikte gösterilen yükselen kanal trendinin aşan bir günlük kapanış ise o yönde hızlı fiyat hareketlerinin görülmesine neden olabilir. Ayrıca kanal içinde hareketine devam eden ETH’nin zaman zaman 50 günlük hareketli ortalama desteğini test etmesi, alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.

ccn

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Japonya'nın önde gelen borsasından XRP atağı

XRP bu yıl belirlenen hedefe ulaşacak mı yoksa yatırımcılar parayı tamamen unutmalı mı?

Ripple CEO'sundan önümüzdeki 12 ayı ilgilendiren bomba açıklama!

Ripple CEO’su: “coinlerin ve tokenlerin yüzde 99’u tedavülden kalkacak” – Neden böyle düşünüyor?