in ,

Ethereum 2.0 gecikme yaşarsa, yatırımcılar bu alt coinlere yönelebilir!

Ethereum 2.0 gecikme yaşarsa, yatırımcılar bu alt coinlere yönelebilir!
Ethereum 2.0 gecikme yaşarsa, yatırımcılar bu alt coinlere yönelebilir!

Kripto Para Haber –  Analistler, Ethereum yükselmesinin kısa vadeli bir yükseliş olduğunu düşünüyor. Bu düşüncenin temelinde Ethereum 2.0’ın gecikmesinin payı oldukça fazla. Ethereum ağındaki artan gaz ücretleriyle birlikte yatırımcıların diğer yatırım araçlarına yönelebileceği düşünülüyor.

Ethereum 2.0 gecikmesi yatırımcıları hangi alt coinlere yönlendirebilir?

Ethereum 2.0 güncellemesinin ertelenmesiyle birlikte toplulukta gerilim de yükseliyor. Yatırımcılar ve ETH sahipleri, lansmanını ve büyük olasılıkla getireceği kaçınılmaz fiyat artışını şüpheyle bekliyor. Tüm bu nedenlere ek olarak, kripto paranın yakın zaman içerisinde 5.000 dolara ulaştığını göremeyebiliriz.


Mevcut durumda ETH yükseliş işaretleri gösteriyor. Yaşanan ETH yükselişini, çoğu analist kısa vadeli olduğunu savunuyor. Pek çok faktör, fiyatın mevcut seviyesinde kalmasına neden olabilir. ETH kurucusu Vitalik Buterin, kuruluştan bu yana güncellemeler yapıyor.

Spesifik olarak, yapılacak bu son güncelleme blockchaine Hisse Kanıtı (PoS) konsensüsünü imkanı tanıyacak. Buterin’e göre, bu güncellemenin tamamlanmasının bir yıl alacağı düşünülüyordu. Buterin, bu sürecin altı yıl olacağı söylüyor. Bunun teknolojinin zorluğundan değil insanların zorluğundan kaynakladığını vurguluyor.

Doğal olarak, çok ihtiyaç duyulan PoS algoritmasının altı yıllık gecikme, yatırımcıları geri adım atmaya ve Tezos, Solana, Polygon, XinFin, Binance Smart Chain ve Cardano gibi diğer alternatif blockchainlere yöneltiyor.

Ethereum gaz ücretlerinde dikkat çeken artış

Ayrıca, Ethereum blok zinciri inanılmaz derecede yüksek gaz ücretlerinde karşı karşıya kalıyor. Ethereum için PoS ihtiyacı oldukça önemli bir sorun hâline geldi. DApp ve blockchain oyunlarının artan popülaritesi ile Ethereum, Ethereum 2.0’ı mümkün olan en kısa sürede başlatmayı başaramazsa, düşüşünün kaçınılmaz olacağı konuşuluyor.

Ek olarak, Ethereum’un Londra sert çatalıyla gelen EIP-1159 teklifi, madencilik üzerinde büyük bir etki yaratacak. EIP-1159 teklifiyle birlikte, oluşturulan ücretlerin bir kısmı blockchain üzerinden yakılmaya başlayacak. Bu da madencinin blockchain üzerinden elde ettiği gelirin bir kısmını kesecek.

Madenciler gelir kaynaklarının azaldığını gördükçe, diğer alt coinlere geçmeyi tercih edebilir. Bu, ETH fiyatını daha da etkileyebilir ve yakın gelecekte 5.000 dolara ulaşma olasılığını azaltabilir. Bununla ilgili olarak DApp’ler, Ethereum üzerinden diğer blok zincirlerinde başlatmayı da tercih edebilir.

AAVE ve Curve gibi birçok DApp, diğer blok zincirlerinde sorunsuz çalışmayı sağlamak için ağlarına güncellemeler getirmişti. Bu hızla, ağ yayınını daha fazla geciktirirse, kendi en büyük düşmanı olabilir.

coinquora


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dogecoin Fiyat Analizi - Üçgen formasyonu neye işaret ediyor?

Dogecoin Fiyat Analizi – Düşen üçgen formasyonundan çıktı mı?

Polonyalı Influencer 'Aşkını' 250.000 dolara NFT olarak satıyor

Polonyalı Influencer ‘Aşkını’ 250.000 dolara NFT olarak satıyor