in ,

Dünyaca ünlü ekonomi yazarı Bitcoin hakkında konuştu

Dünyaca ünlü ekonomi yazarı Bitcoin hakkında konuştu.

Dünyaca ünlü finans yazarı Robert Kiyosaki, Twitter’dan takipçilerini fiat para birimleri yerine Bitcoin aracılığıyla paralarını korumaya teşvik ettiği bir paylaşım gerçekleştirdi.

“Bitcoin, hakın parası…”

Kısa bir süre önce, insanların finansal krizden nasıl kurtulabilecekleri konusunda bir dizi finansal derse başlayan Kiyosaki, Bitcoin hakkında “halkın parası” ifadesini kullandı.


Sunduğu birçok fayda nedeniyle Kiyosaki, takipçilerini dijital para birimini benimsemeye çağırdı.

Bitcoin kuruluşundan bu yana, küresel olarak hem bireyler hem de büyük kuruluşlar tarafından bir yerleşim aracı ve bir değer deposu olarak benimsendi.

Kripto para birimi hak ettiği büyük popülariteyi henüz elde etmese de giderek daha fazla kişi, yükseliş potansiyeli nedeniyle BTC’yi benimsemeye, kullanmaya ve tutmaya devam ediyor.

KYC ve AML uygulamaları, BTC üzerindeki kara bulutları kaldırdı

Bitcoin ortaya çıkışında bu yana mükemmel bir borsa aracı, servet deposu ve anonimlik sağlayan bir varlık hizmet etti. Ancak eleştirmenler; BTC’nin anonim özelliğinin, kara para aklama ve terör finansmanı gibi yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırmak için kullanılabileceğini düşündükleri için yarardan çok zarar verdiğine inanıyor.

Bununla birlikte küresel finansal düzenleyiciler, kripto paralarla ilgili tüm işletmelerin KYC ve AML düzenlemelerine uymalarını sağlayarak bu korkuları ortadan büyük ölçüde kaldırdı.

Bu, Kiyosaki’nin Bitcoin hakkında yaptığı ilk yorum değil. Ünlü yazar Ekim 2019’da önde gelen kripto para biriminin finansal kurumlara da bir şans verdiğini ve BTC’nin elde edebileceklerinin bir sınırı olmadığını belirtmişti.

coinfomania

Piyasa bu kadar belirsizken Bitcoin almak mantıklı mı?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fransa’da sert kripto para önlemleri geliyor: 1 euroluk işlemde bile KYC zorunluluğu yolda

Fransa dijital avroyu denemek için bir deney programı başlattı!

İspanya koronavirüse rağmen kripto para sahiplerine vergi mektubu gönderiyor

İspanya koronavirüse rağmen kripto para sahiplerine vergi mektubu gönderiyor