in , ,

DeFi sektörüne akan para çığrından çıktı: Bir ayda yarım milyar dolar!

DeFi sektörüne akan para çığrından çıktı: Bir ayda yarım milyar dolar!
DeFi sektörüne akan para çığrından çıktı: Bir ayda yarım milyar dolar!

2020 yılının kripto para sektörü için yıldızı konumunda bulunan DeFi sektörü her gün yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Son olarak merkezsiz finans endüstrisinde tek bir ayda Bitcoin ile sabitlenmiş varlıklara yarım milyar dolardan fazla para aktığı ortaya çıktı.


Wrappet Bitcoin’de kilitlenen BTC miktarı yüzde 200 arttı

DeFi analitik ve sıralama şirketi DeFi Pulse, Wrappet BTC’de (WBTC) kilitlenen Bitcoin miktarının 10 Ağustos’ta 16.472’den 10 Eylül’de 49.421’e yükseldiğini ortaya koydu. Bu artış yaklaşık bir ay içinde %200’ün üzerinde bir istatistiğe tekabül ediyor.

Ek olarak DeFi Pulse, DeFi protokolü RenVM’de tutulan BTC miktarının daaynı esnada 2.570’den 18.731’e çıktığını belirtti.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre bir numaralı kripto para Bitcoin, bu haberin yazıldığı sırada 10.385 dolar civarında işlem görürken, DeFi’ye sadece 30 günde  toplamda 510 milyon doların üzerinde bir değere tekabül eden 49.110 BTC aktı.

WBTC'de kilitli BTC miktarı
WBTC’de kilitli BTC miktarı

Yatırımcılar sektörü likidite ile doldurmaya devam ederken DeFi’de tutulan BTC miktarının da hızla yükseldiği gözlerden kaçmıyor.

DeFi piyasasının hacmi toplamda 16,35 milyar dolara yükseldi

2 Eylül’de DeFi’de kilitlenen toplam değer tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9,6 milyar dolara yükseldi. DeFiMarketCap’e göre, bu yazının yazıldığı sırada yeni gelişen sektörün piyasa değeri 16,35 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

RenVM, BTC’yi Ethereum’a aktarmak için en çok tercih edilen ikinci yol olma yolunda. Ayrıca renBTC’nin Wrapped BTC’ye (WBTC) karşı zemin kazanmasıyla birlikte DeFi grubu arasında bir isim yapmaya devam ediyor. Bu önemli tırmanış BTC yatırımcılarının sektörde oldukça iyimser duygulara sahip olduğunu ve DeFi oyununda yer alarak kâr sağlamak için son derece istekli olduğunu ortaya koyuyor.

Bu arada bir altcoin rekor kırdıktan sonra 10 gün içerisinde yüzde 60 geriledi. Ayrıntıları buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Eylül Ontology (ONT) ve Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

12 Eylül Ontology (ONT) ve Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Ethereum balina adresleri son iki yılın en düşük seviyesine geriledi

Ethereum balina adresleri son iki yılın en düşük seviyesine geriledi