in ,

CoinShares bu üç kripto para birimini Börse Xetra’da listeleyecek!

CoinShares, dördüncü çeyrek Bitcoin artışının ardından 2020'de karını ikiye katladı
CoinShares, dördüncü çeyrek Bitcoin artışının ardından 2020'de karını ikiye katladı

Kripto Para Haber – CoinShares; Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’i Alman Börse Xetra’da listeleyecek. Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırım şirketi CoinShares bugün Bitcoin, Ethereum ve Litecoin kripto para birimlerinin fiziksel destekli borsada işlem gören ürünlerinin Almanya’nın Börse Xetra borsasında listelendiğini duyurdu.

Nasdaq First North Growth Market’te listelenen CoinShares, Ocak ayında İsviçre’nin SIX Borsasında ETP’lerinin ilki olan bir Bitcoin ETP’yi tanıttı. ETP’ler, küresel yatırım bankası Nomura, dijital varlık güvenlik şirketi Ledger ve CoinShares arasındaki ortak bir girişim olan kurumsal düzeyde dijital varlık sorumlusu Komainu’nun gözetiminde temel dijital varlıklarla fiziksel olarak destekleniyor.


CoinShares’in fiziksel Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ETP’lerinin Börse Xetra’da listelenmesi, şirketin ETP’leri Avrupa Birliği genelinde dağıtması için verilen onay sonrası mümkün oluyor ve kurumsal yatırımcılara dijital varlıkların görünür olmasını sağlıyor.

CoinShares; Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’i listeliyor

CoinShares Gelir İdaresi Başkanı Frank Spiteri yaptığı açıklamada, “Ocak ayında piyasaya sürüldükten sonra, CoinShares fiziksel platformunun yönetimi altında 380 milyon doların üzerinde varlığa sahip ve 11 ülkeye işlem izni verildi.” dedi.

CoinShares’in ETP listeleri, Avrupa borsalarında giderek artan sayıda ETP’ye katılıyor. Merkezi New York’ta bulunan bir varlık yöneticisi olan WisdomTree, bu ay, halihazırda Almanya’nın Börse Xetra ve İsviçre’nin SIX’inde listelenen fiziksel destekli Bitcoin ve Ether ETP’lerinin Paris ve Amsterdam’daki Euronext borsalarında listelendiğini duyurdu.

Xetra; Frankfurt, Almanya merkezli Frankfurter Wertpapierbörse tarafından işletilen bir ticaret platformu. 2015 yılında, tüm Alman borsalarındaki tüm hisse alım satımlarının yüzde 90’ı Xetra ticaret merkezi aracılığıyla gerçekleştirildi.

forkast


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin fiyat analizi: 40 bin dolar barajıyla flört eden BTC için sırada ne var?

SkyBridge yöneticisi: “Altın çok yükselse bile Bitcoin’e bağlı kalacağız”

Olimpiyat Oyunları'na NFT damgası! Büyük Britanya takımından bir ilk

İngiltere’nin ilk kripto para ETP’si, kurumsal talebi artırmayı hedefliyor