in ,

Çinli kripto madencilik firması, Bitcoin madencilerini Kazakistan’a gönderdi

Çinli kripto madencilik firması, Bitcoin madencilerini Kazakistan'a gönderdi
Çinli kripto madencilik firması, Bitcoin madencilerini Kazakistan'a gönderdi

Kripto Para Haber – Çinli kripto madencilik firması BIT Mining, Sichuan (Çin) eyalet hükümetinin geçen hafta kapatılmasını emrettiği 26 madencilik firması arasında yer aldı. BIT Mining, bu ayın sonuna kadar Kazakistan’a 2.600 bitcoin madencisini daha gönderme yolunda. Önceden 500.com olarak bilinen, geçen yıl Bitcoin madenciliğine dönen Shenzhen merkezli bir çevrim içi spor piyango şirketi olan BIT Mining, ekipmanlarının bir kısmını Kazakistan’a gönderdi.

New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören madencilik firması Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ilk parti madencilik ekipmanını Kazakistan’a teslim ettiğini söyledi.


BIT Mining, halihazırda sevk edilen ilk partinin 320 Bitcoin madencilik makinesine sahip olduğunu ve 27 Haziran’a kadar faaliyete geçmesinin beklendiğini söyledi. Aynı tesise 1 Temmuz’a kadar iki parti halinde toplam 2.600 Bitcoin madencisi daha gönderiyor.

Devasa madencilik firması Bitcoin madencileri Kazakistan’a gönderdi

Hareket, geçen hafta Çin’in hidro-merkezi Sichuan’dan, BIT Mining’in bir yan kuruluşu da dahil olmak üzere 26 bitcoin madencilik tesisini kapatma kapatma kararından sonra gelişti. Bu, Çin’deki bitcoin madencisi firmaların Sincan ve Sichuan’da verilen son kapatma ve baskı kararlarına tepki olarak aldığı hızlı tepkinin örneklerinden biri olarak yorumlanıyor.

BIT Mining yaptığı duyuruda, sahibi olduğu yan kuruluşu Ganzi Changhe Hydropower Consumption Service Co.’nun, 19 Haziran Cumartesi günü resmi yetkililerin baskısıyla güç kaynağının askıya alınacağını bildiren bir bildirim aldığını söyledi.

Yayımlanan kapatma emrindeki 26 Bitcoin madenciliği tesisi arasında Shutian Bilgi Teknolojisi de bulunuyor. Bu şirket tamamen ve doğrudan Çin Devletine ait Varlık Denetimi ve İdaresi’ne ait olan bir şirket. Bu, Çin devletine ait sermayenin tamamen finanse edildiği ve Shutian madencilik tesisinin gelişimini desteklediği anlamına geliyor.

BIT Mining’in kendisi de dolaylı olarak bir miktar devlet sermayesi tarafından destekleniyor. BIT Mining, Çin Devlet Konseyi’nin Bitcoin ticareti ve madencilik faaliyetlerinin kısıtlanması hakkında bir toplantı tutanağını yayımlamasından sonra, yerel ortaklarla ortak girişimler yoluyla ABD’nin Teksas eyaletine ve ayrıca Kazakistan’daki madencilik tesislerine yatırım yaptığını duyurmuş bulunuyor.

theblockcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurumlar yeniden hareketlendi: Bitcoin'e güven tazeleniyor mu?

Bitcoin fiyatı daha da düşebilir mi?

Analiz: Bitcoin fiyatı neden 57.000 doların altında düşüş riski altında kalıyor?

Bitcoin’de önce 15.000 ardından 80.000 gelir mi?  Sublime Traders tahmini