in ,

Çin’in kripto kısıtlamaları hangi ülke için büyük bir fırsat?

Bitcoin güne yükselişle başladı: Günlük artış yüzde 4'ü geçti
Bitcoin güne yükselişle başladı: Günlük artış yüzde 4'ü geçti

Kripto Para Haber – Blockchain teknolojisine odaklanan bir özel sermaye şirketi olan IBC Group, hükümetin kripto para madenciliğini sınırlama kararına yanıt olarak Çin’deki tüm Bitcoin ve Ethereum madencilik tesislerini kapattı. Şirket bu konuda endişeli görünmüyor ve bunun kripto para piyasasında olumlu gelişmelere yol açacağına inanıyor.

IBC’nin onlarca Çin şehrinde 1500’den fazla çalışanı vardı ve 4000’den fazla farklı Blockchain projesine önemli yatırımlar yaptı. IBC bir basın açıklamasında, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesinde önemli bir rol oynayan yaklaşık 100.000 ETH’yi stake ettiklerini söyledi.


Çin Halk Bankası (PBOC), Çinli ticari bankaları kripto para birimiyle ilgili işlemleri gerçekleştiremeyecekleri konusunda uyardıktan sonra, Çin’deki Bitcoin madenciliğinin %90’ından fazlasının durduğu düşünülüyor. Çin, Bitcoin tarafından kullanılan işlem gücünün büyük bir kısmına katkıda bulunması bu konunun en çarpıcı noktası. PBOC, dijital varlıkların spekülatif ticaretine karşı açıklamalar yaparak baskıyı daha da hızlandırdı.

IBC Group Başkanı Khurram Shroff, bu gelişmeleri olumsuz görmüyor. Shroff basın bülteninde şu yorumlarda bulundu:

“Çin’deki baskının geçici bir rahatsızlık olmasına rağmen, madencilik tesislerinin farklı konumlarının dünyanın geri kalanı için harika bir haber olduğuna inanıyoruz. Madencilik operasyonlarının Çin dışına kaydırılması Kanada için büyük bir fırsat olacak. Toronto Menkul Kıymetler Borsası kısa süre önce dünyanın ilk Bitcoin ETF’sini listeledi bu nedenle ülke kripto para birimlerini yaygınlaştırma açısından zaten eğrinin önünde.”

IBC Group, çalışanlarını biri Kanada olmak üzere dünya çapında birden fazla ülkeye taşıdığını söyledi. Şirket merkezini Mayıs ayında Dubai’den Toronto’ya taşıdı. Şirketin basın açıklamasında Khurram, Çin’in kripto para birimleri üzerindeki baskısının Kanada için “büyük bir fırsat” olduğunu söyledi.

Kanada’nın kripto para birimleri için potansiyel bir küresel merkez olma statüsü yeni değil. Ülke, özellikle güvenilir hidroelektrikten yararlanan Quebec eyaletinde çok düşük enerji maliyetleriyle tanınmakta. Morgan Stanley analistleri, 2018’de Kanada’nın “madencilik için en çekici bölgeler” arasında olduğunu bile söyledi.

invezz


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binance CEO’su CZ Baby Doge coşkusuna katılan son isim oluyor

Binance CEO’su CZ Baby Doge coşkusuna katılan son isim oluyor

Japonya Merkez Bankası, dijital yen için 2022'yi işaret etti!

Japonya Merkez Bankası, dijital yen için 2022’yi işaret etti!