in

Çin’deki sel felaketi Bitcoin madencilerine yaradı: Hash rate yüzde 10 düştü

Çin’deki sel felaketi Bitcoin madencilerine yaradı: Hash rate yüzde 10 düştü
Çin’deki sel felaketi Bitcoin madencilerine yaradı: Hash rate yüzde 10 düştü

Çin, 2 milyona yakın kişinin tahliye edildiği ve şu ana kadar yaklaşık 25 milyon kişinin etkilendiği bir sel felaketi yaşıyor. Yağışlar hayatı felç ederken kripto para madencileri, bu felaketten yararlanabilen tek kesim oldu. Bitcoin hash rate yüzde 10 geriledi.


Wuhan sele teslim olabilir

Çin devlet medyasına göre bir heyelan sebebiyle dolan nehir, Enshi şehrini ve Hubei’deki komşu köyleri sular altında bıraktı. Durum kötüleşiyor gibi görünüyor. Selin Three Gorges Barajı ile ilgili de endişeleri artırdığı, zira bu barajın taşması halinde milyonlarca kişinin yaşadığı Wuhan kentinin büyük bir felaket yaşayabileceği ifade ediliyor.

Olağanüstü yağışların yakında bir Bitcoin madencilik merkezi olarak bilinen Sichuan’a da ulaşabileceği söyleniyor.

Ulusal Meteoroloji Merkezi CGTN’ye göre çarşamba ve perşembe sabahı Shandong, Henan, Jiangsu, Anhui, Shaanxi, Chongqing, Sichuan, Yunnan ve Tibet’in bazı bölgelerinde şiddetli yağışlar ve yağmur fırtınaları bekleniyor. Şu anda Sichuan’daki durumun tam olarak ne olduğu belli değil ancak önümüzdeki günlerde başka bir şiddetli yağmurla doğal afet riski de artıyor.

Sel felaketi Bitcoin madencilerine yaradı

Hayatı olumsuz etkileyen yağışlar Bitcoin madenciliği için gereken enerjinin ucuza sağlanabilmesi nedeniyle faaliyetleri artırdı. Hash rate yaklaşık 120 exahash’ten 113’e düşerek yüzde 10 azaldı. Çin’deki sel baskınları, her yıl madenciler için bir patlama zamanı olarak görülüyor.

Ancak bazen madencilik tesislerini de su basabiliyor. Temmuz 2018’deki bir olayda yüzlerce GPU ve Asics sular altında kalmıştı. Bu ağır kayıp muhtemelen madencilerin ekstra önlemler almasına sebep oldu ve bir süredir benzer olaylar basına yansımadı.

Bu arada bugün ETH ve LINK önderliğinde başlayan hareketlenmeyle ilgili detayları buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

trustnodes


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum vadelilerinde yeni rekor: Açık pozisyonlar 1,5 milyar dolara ulaştı

Ethereum işlem ücretleri rekora koşuyor: Sebebi ne, artış sürecek mi?

Bitcoin’i 10 bin doların altına düşürecek 3 neden

Zengin Baba Yoksul Baba yazarından Bitcoin ve altın yorumu