in

Çin devlet başkanı dünya liderlerini merkez bankası dijital para birimlerini desteklemeye çağırıyor

Çin devlet başkanı dünya liderlerini merkez bankası dijital para birimlerini desteklemeye çağırıyor
Çin devlet başkanı dünya liderlerini merkez bankası dijital para birimlerini desteklemeye çağırıyor

Kripto Para Haber – Çin Halk Cumhuriyeti Başkanı Xi Jinping, G20 ülkelerini merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) ortaya çıkışını desteklemeye çağırıyor.

Standart ve ilkeler

Xi, uluslararası foruma yaptığı açılış konuşmasında, dünya liderlerini dijital para biriminin dijital biçimlerini destekleyen bir dizi standart ve ilke oluşturmaya çağırdı.


“Bu alandaki BM liderlik rolünü desteklemeli ve dijital ekonomiyi inşa etmek için açık, adil ve ayrım gözetmeyen bir ortamı teşvik etmek için birlikte çalışmalıyız. G20’nin ayrıca, merkez bankası dijital para birimleri için standartları ve ilkeleri geliştirmeyi açık ve uzlaşmacı bir tavırla tartışması ve uluslararası para sisteminin geliştirilmesi için kolektif olarak bastırırken her tür risk ve zorluğu doğru bir şekilde ele alması gerekiyor.”

Çin test çalışmalarına devam ediyor

Çin şu anda yuan’ın dijital bir versiyonunu test ediyor. Bugüne kadar, 4 milyon ayrı işlemde yaklaşık 299 milyon dolar değerinde 2 milyar yuan kullanıldı.

Başkan Xi ayrıca G20 ülkelerinden pandemiye hazırlıklı olma ve müdahaleyi iyileştirmelerini, iklim değişikliğiyle mücadele için uluslararası işbirliğini artırmalarını ve sorumlu bir şekilde yapay zeka geliştirmek için birlikte çalışmalarını istiyor.

20 ülkeyi ve Avrupa Birliği’ni temsil eden G20 liderleri, Suudi Arabistan başkanlığında salgın ve uluslararası finansal istikrarla ilgili konuları tartışmak için iki günlük sanal bir toplantı düzenliyor.

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bitcoin fiyat analizi: ATH'yi kırdıktan sonra BTC için sonraki olası hedefler

XRP ve ETH yükselişini korurken Bitcoin 900 doları sildi

İngiliz polisinden rekor kripto para operasyonu! 210 milyon euro...

Popüler DeFi altcoin’i hacklendi – fiyat yüzde 50 düştü