in

Cardano Vakfından ADA ve blockchain açıklaması

2018'in piyasa çöküşünü bilen analist elinde tuttuğu altcoin’i açıkladı
2018'in piyasa çöküşünü bilen analist elinde tuttuğu altcoin’i açıkladı

Kripto Para Haber – Cardano Vakfı’nın CEO’su Frederik Gregaard, sermaye piyasaları için bir blok zinciri altyapısının tartışmalı yukarıdan aşağıya müdahaleleri gereksiz kılacağına inanıyor.

Ünlü CEO’dan açıklama

Cardano Vakfı’nın CEO’su Frederik Gregaard, konuşmayı güçler dengesi, oyunun kuralları veya küçük adamlar, hedge fon sağlayıcıları, aracılar, Robinhood ve düzenleyiciler bağlamında ele aldı.


Hisse senedi çılgınlığına katılan bazı katılımcılar, kendilerini sözde isyancılar olarak gördü ve sistemi kendi araçlarını kullanarak trollediler. Birçoğu stratejilerini ve anlatılarını politik gerekçelerle eleştirirken, Gregaard bunun yerine sistemin hastalıklarına yanıt olarak teknoloji, şeffaflık ve rasyonalizasyona odaklanıyor. Onun yaklaşımı, hem redditörler tarafından ifade edilen popüler kinizm ve kurnazlığa hem de kurumsal ve sistemik aktörlerin kendi çıkarlarına hitap etmeye çalışıyor.

Tartışmalı karar

Robinhood’un GameStop olayının ortasında ticareti sıkılaştırma konusundaki tartışmalı kararını analiz eden Gregaard şunları söyledi:

“Artık Robinhood’ı belirli pozisyonlar için daha yüksek marj gereklilikleri belirlemeye zorlayan asıl sorunun ticaret faaliyetinin yoğunluğu olduğunu biliyoruz. Bu, alım, satım ve uzlaştırma sürecinde birden fazla aktörün kapasitesini aşırı yükledi. Buna karşılık, bu durum, uzlaşma taleplerinin birikmesine ve ardından nesneleri takas için likidite sorunlarına yol açtı.”

Şeffaflığın ötesinde, Gregaard, takas ve uzlaştırma sürecinin hızının ve verimliliğinin, blok zinciri gibi dağıtık bir sistem seçerek kendi içinde geliştirileceğini de ortaya koydu.

Gregaard, “geleneksel finans kurumları ve merkezi olmayan defter teknolojisi liderleri arasında sinerji ve çalışma ortaklıkları için fırsatlar olduğunu” söyledi. Ayrıca, “Blok zinciri endüstrisi olgunlaştıkça düzenlemeler de olgunlaşacak. Bunlar, blok zincirinin tüm işlemlerin değişmez bir denetim izini sağlamasına izin veren hoş bir mevzuata yol açabilir.” vurgusu da yaptı.

Gregaard son olarak şu ifadelere de yer verdi:

“Cardano gibi açık kaynaklı blok zinciri altyapısıyla, herkes kodumuzu keşfetmekte ve blok zincirimize uygulanacak çözümler geliştirmekte özgürdür. Bu, inovasyona yardımcı olabileceğimize inandığımız potansiyel bir kullanım durumudur ve değişim yaratanlara hoş geldiniz diyoruz.”

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Miami yöneticisinden Bitcoin ve kripto para açıklaması

Miami yöneticisinden Bitcoin ve kripto para açıklaması

Dev firmadan 1 milyar doların üstünde yeni Bitcoin alımı geldi!

Son Dakika: Tesla 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldı – BTC yeni rekoruna doğru koşuyor