in , , ,

Cardano ağında hard fork sonrası akıllı sözleşmeler çalıştırılabilecek

Cardano ağında hard fork sonrası akıllı sözleşmeler çalıştırılabilecek
Cardano ağında hard fork sonrası akıllı sözleşmeler çalıştırılabilecek

Kripto Para Haber – Charles Hoskinson, bugün Cardano, hard forku gerçekleştiğinde kullanıcıların akıllı sözleşmeleri uygulayabileceklerini duyurdu. Cardano kurucusu Charles Hoskinson’a göre, gelecek güncellemelerin çoğu bu yıl Ağustos – Eylül döneminde gerçekleşecek.

Ayrıca, Hoskinson kısa süre önce Youtube canlı yayında Cardano güncellemeleri üzerine konuştu. Yaklaşan Alonzo hard forku hakkında bir şeyler paylaştı ve şunları söyledi:


Programa uygunuz, işler ilerliyor, tıkır tıkır gidiyor.

Bunun dışında ADA token kurucusu, güncellenmiş fork için gereken gereksinimlerden bahsetti. Gerçekten çok çalışmak gerektiğini kabul etti.

Alonzo’nun lansmanı için aynı anda devam eden iki paralel yol var, birincisi parça hard fork birleştirici olayı ki bu, Alonzo yeteneklerini düğüme taşımakla ilgili, diğer yol ise bu düğümün etrafında altyapıyı inşa etmekle ilgili. Bu, hem zincir dışı hem de zincir üstü kod çalıştırmanız ve tam dApp’ler oluşturulması sağlanacak.

Görünüşe göre Hoskinson, geliştirme altyapısının çoğunun Ağustos ve Eylül ayları arasında inşa edileceğine inanıyor. Bununla birlikte, kullanıcılar Cardano altyapısına hard fork geldiği andan itibaren akıllı sözleşmeler yürütebilecekler.

Bununla birlikte güncelleme, Cardano uygulamalarının geliştirilmesi ve dağıtılması için daha iyi bir ortam sunacak.

Son olarak, Hoskinson, Akıllı sözleşmeler geldiğinde, Cardano’nun tamamının yaklaşmakta olan fork ile  uluslararası benimseme çabasını genişletmesini bekliyor.

Bunlar için dApp ekosistemi önemli ölçüde büyüyecek, bu nedenle ilk günden itibaren insanlar Cardano’da blok zincir üzerinde bir şeyler çalıştıracaklar ve bu şeylerin karmaşıklığı ve arayüzleri zamanla daha iyi hale gelecek.

coinquora


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum: Londra hard fork ’dan 'değişiklik' beklemek yanlış mı?

Ethereum: Londra hard fork’dan ‘değişiklik’ beklemek yanlış mı?

Bitcoin madencileri Temmuz ayında 971 milyon dolar gelir elde etti

Bitcoin madencileri Temmuz ayında 971 milyon dolar gelir elde etti