in

Bitcoin’in 2020 zirvesine çıkmasının 3 nedeni

Bitcoin kullanarak 839 bin dolarlık lüks yat satın alındı
Bitcoin kullanarak 839 bin dolarlık lüks yat satın alındı

Kripto Para Haber – Bitcoin, 14.000-15.000 $ bölgesine doğru güçlü bir gerileme olacağı korkusuna rağmen yükseliyor. Kripto para birimi şu anda 18.800 dolardan işlem görüyor ve bu durum, yeni yılın en yüksek seviyesi olarak göze çarpıyor.

Alıcılar alana girmeye devam ettikçe BTC son 24 saatte %6 arttı. İşte kripto para biriminin önümüzdeki haftalarda yükselmeye devam edeceğine dair üç neden.


Bitcoin daha fazla Wall Street desteği alıyor

Birincisi ve en önemlisi, Bitcoin, kripto para biriminin birkaç yıl önce bir dolandırıcılık olduğu korkusuna rağmen Wall Street yatırımcılarından daha fazla destek alıyor.

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden biri olan Blackrock’taki bir CIO, bu sabah kripto para birimlerinin burada kalacağını ve Bitcoin’in altının yerini alabileceğini düşündüğünü açıkladı. Kripto para birimi bu açıklamayla birlikte 500 $’lık bir yükseliş gerçekleştirdi. Çoğu kişi Blackrock’taki bir CIO tarafından yapılan Bitcoin onayının artışta önemli bir etken olduğunu düşünüyor.

Blackrock’un 2017 ve 2018’de yoğun bir şekilde kripto para birimlerine baktığı söylendi ancak bunlar söylentiden öteye geçmedi.

Şirketteki en üst düzey yetkililerden birinin Bitcoin’i desteklemesi ile firma yakında bu alana girebilir.

Teknik kırılmalar

Bitcoin’in devam eden rallisi, artık destek görevi görmesi gereken temel direnç seviyelerini geçen teknik bir kırılmayı temsil ediyor.

Analistler, kripto para birimi son haftalarda 14.000 $, 16.000 $ ve ardından 17.000 $’ı destek haline getirdiği için artık Bitcoin’de 20.000 $’a doğru bir hareket bekliyorlar.

Her zamankinden daha iyi temeller

Bitcoin alanının temelleri, dünya salgın ve kapanmaların olumsuz etkilerini önlemek için fiat para birimlerini şişirme çabalarına devam ederken her zamankinden daha iyi durumda.

Milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones, Mayıs ayında Bitcoin hakkında şunları yazmıştı:

“Bu varlıklar listesinden ilgimi çeken varlıklardan biri Bitcoin. Ben ne para ne de kripto delisi değilim. Ben o nesilde çok popüler olan kripto para birimine yatırım yapan Y kuşağından değilim. Ama sürekli değişen ortamlarda sermayemi korurken fırsat setini yakalamak isteyen biriyim. Bunu yapmanın bir yolu, küresel paradaki muazzam artışlara ilk tepki veren araçlara yatırım yaptığımdan emin olmaktır. Bitcoin’in en son zaman dilimlerinde olumlu getirileri olduğu göz önüne alındığında, yükselişin devam edeceğini düşünüyorum.”

Ünlü milyarder, Bitcoin’in önümüzdeki zaman dilimlerinde dünyanın en iyi yatırımı olabileceğini düşünüyor.

newsbtc


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Windows 7 Enterprise Satın Al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum

Ethereum’da son yükseliş analistlere yeni hedefler çizdirdi – işte yeni seviyeler

Arjantin ve Brezilya’dan yeni stablecoin hamlesi

Arjantin ve Brezilya’dan yeni stablecoin hamlesi