in ,

Bitcoin’de bu metrik ilginç sonuçlar ortaya koydu – ATH geliyor mu?

Bitcoin'de bu metrik ilginç sonuçlar ortaya koydu - ATH geliyor mu?
Bitcoin'de bu metrik ilginç sonuçlar ortaya koydu - ATH geliyor mu?

Kripto Para Haber – Glassnode’a göre, Bitcoin’i daha uzun bir süre elinde tutan yatırımcılar şimdi anlık kâr elde etmek için onu satıyor.


Glassnode, yatırımcıların Bitcoin varlıklarını ve cüzdanlarında tuttukları arzı inceledi. Daha sonra sonucu iki kategoriye ayırdı: Uzun Vadeli Sahipler ve Kısa Süreli Sahipler.

Glassnode’un açıkladığı gibi, Uzun Vadeli Sahipler veya LTH, Bitcoin’i 155 günden fazla bir süre üst üste tutan cüzdanlardır. Benzer şekilde, Kısa Süreli Sahipler (STH), Bitcoin’ı satın aldıktan sonraki ilk 154 gün içinde diğer adreslere aktaran cüzdanları ifade eder.

Bitcoin, cryptocurrency, BTCUSD, BTCUSDT

Platform, hem LTH hem de STH okumalarını birbirleriyle karşılaştırarak, eski alıcının 23 Ekim’deki 12,6 milyon BTC’den 19 Kasım’da 12,3 milyon BTC’ye düştüğünü tespit etti. Öte yandan, STH arzı yükseldi. Bu durum yatırımcıların kazançlarını güvence altına almak için ellerinde tuttuğu BTC’leri sattıklarını gösteriyor.

Ayı sezonu söz konusu değil

Uzun vadeli yatırımcılar tarafından yapılan bir satış, Bitcoin piyasası üzerinde herhangi bir olumsuz baskı oluşturmadı. Şaşırtıcı bir şekilde, kripto para birimi daha da yükselişe geçti.

Bitcoin, cryptocurrency, BTCUSD, BTCUSDT

Glassnode, ilişkilerini anlamak için Bitcoin’in fiyat grafiğine uzun vadeli sahiplerin arzını çizdi. Platform, birincisindeki değişikliklerin ikincisini ters yönde etkilediği sonucuna ulaştı. Bununla birlikte, LTH arzı arttığında Bitcoin fiyatı düşüyor. Tersine, düştüğünde, kripto para birimi bir boğa koşusu başlatıyor.

Glassnode, “Şu anda, hodlerlardan gelen BTC’nin son fiyat artışına bir tepki olarak zincir üzerinde hareket etmeye başladığını gösteren aşağı doğru bir artış görüyoruz. Bunun önceki döngülerde de yaygın olarak gözlemlendiğini ve potansiyel olarak bir boğa koşusunun erken aşamalarında olduğumuzu gösterdiğini unutmayın” vurgusu yapıyor.

Bu arada, STH arzı yükseldiğinde Bitcoin fiyatı değer kazanıyor. Glassnode, “şu anda LTH arzının 12 milyon BTC’si ( yaklaşık % 97’si) ve STH arzının 3,5 milyonu (yaklaşık %97’si) kâr durumunda” diyor.

Bitcoin’de son görünüm

Glassnode çalışması, Bitcoin fiyatı üç yılın en yüksek seviyesi olan 18.000 $’a ulaştığında ortaya çıkıyor. Federal Rezerv’in aşırı düşük faiz oranı ve sonsuz tahvil satın alma politikaları arasında ABD dolarının değer kaybetmesi nedeniyle, yılbaşından bugüne yaklaşık yüzde 147’lik bir yükseliş söz konusu oldu.

Analistler, BTC / USD döviz kurunun 20.000 $’a yakın rekor yüksek seviyesine geri döneceğini tahmin ediyor. Bunun nedeni, Bitcoin’in daha kıt, bölünebilir ve kolayca aktarılabilir olmasıdır. Bu, teknik olarak kripto para birimini 9 trilyon dolarlık bir riskten korunma varlığı olan altından üstün kılıyor.

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Microsoft Project 2016 Satın Al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum kurucusu Buterin’den yeni sinyal: ETH 2.0 yine mi gecikecek?

Ethereum kurucusu Buterin’den yeni sinyal: ETH 2.0 yine mi gecikecek?

ABD'de de şirket sponsorluğundaki ilk Bitcoin emeklilik planları başlatıldı

ABD’de de şirket sponsorluğundaki ilk Bitcoin emeklilik planları başlatıldı