in , ,

Bitcoin: Yükseliş göstergesi olan golden cross yine gündemde – Ne zaman gerçekleşir?

Bitcoin Fiyatı, 44 bin dolardaki desteğini test ettikten sonra yükselme çabasıyla güne başlıyor
Bitcoin Fiyatı, 44 bin dolardaki desteğini test ettikten sonra yükselme çabasıyla güne başlıyor

Bitcoin, göstergelerle orantılı şekilde devam ederse, piyasanın geneli için olumlu bir atmosfer oluşabilir. Şu an 40.000 dolar etrafında el değiştiren Bitcoin için analistler, yeni yönün neresi olacağı konusunda karışık fikirlere sahip.Bunun yanında olası bir golden cross ihtimali konuşulmaya başlandı.

Popüler analist Michael van de Poppe, BTC’nin ileriye dönük fiyat hareketini dikte edebilecek önemli seviyeleri vurgulamadan önce, kripto para piyasasını analiz etti.


Bitcoin golden cross olasılığı

Şimdi, bu geçmişte de analiz edildi ve tartışıldı. Aslında, daha önceki bir analiz, “golden cross” için beklenen tarihleri ​​Temmuz sonu ve Ağustos başına yakın olarak belirlemişti – şimdi gerçek oluyor gibi görünen bir tahminle karşı karşıyayız.

50 MA (Hareketli Ortalama) 200 MA’yı aşağı kırdığında, bir Death Cross meydana gelir – Genellikle, bir fiyat düşüşü/ağır konsolidasyonun bir göstergesidir. Tersi durumu ise golden cross olarak adlandırılır. Bir haftalık bir ralli sayesinde ayın çoğu için bir GC olasılığı kasvetli olsa da, bu sefer golden cross gerçekleşebilir.

19 Haziran’da Bitcoin Death Cross| Kaynak: Michael van de Poppe

19 Haziran DC’den sonra, 50 MA düşmeye devam etti. Ancak gösterge şimdi toparlanırken, GC eskisinden daha yakın. Bu aynı zamanda Bitcoin için her biri bir boğa rallisini destekleyebilecek veya saptırabilecek farklı fiyat aralıkları açar.

Dikkat edilmesi gereken önemli bölgeler

Her şeyden önce 41.000 dolar seviyesi. Pek çok maksimalist ve yatırımcı BTC’nin önümüzdeki birkaç gün içinde 41 bin doları aşmasını beklerken, analist aynı fikirde değil.

Hala direniş içinde hareket ediyoruz… herhangi bir (yükseliş) devam etmeden önce biraz konsolidasyon alacağız.

Bu kulağa mantıklı geliyor, özellikle herhangi bir ralli hafif bir düzeltmeyle sonuçlanabileceğinden ve Bitcoin ile bu düzeltme bu 2 seviyeden birinde gelebilir;

  • 34.5k – 36k$’a düşüş – Bu aralıkta oluşan daha yüksek dipler, Bitcoin’in orta derecede yükselmesi için gereken destek olacak.
  • Daha yüksek dip 32.6 bin dolar – 40 bin dolarlık ralli için kritik destek olarak, düşüşün derinleşmesi başka bir ralli için iyi bir destek olabilir

Van de Poppe’ye göre,

Bu 2 bölge [32.6k/34.5k – 36k] tutarsa, bu Bitcoin için fiyatı garanti eder veya en azından fiyatı yükseltir.

Bitcoin’in önemli tutma bölgeleri | Kaynak: Michael van de Poppe

Dahası, analist ayrıca bu seviyelerden herhangi bir düşüşün Bitcoin’in 26 bin dolara düşmesine neden olabileceğini iddia etti. Bu, Çin senaryosunu doğrulayacaktır.

Bununla birlikte, Bitcoin’in blockchain ölçümleri bu tahminden farklı görünüyordu.

Bitcoin Çinliler tarafından kontrol edilmiyor

Fiyat DAA Sapmasına ilişkin basit bir gözlem, BTC’nin sonunda 2 aylık düşüş trendini nasıl kırmayı başardığını gösteriyor. Bu kırılma, madenci katılımındaki artışın ardından artan bireysel katılımının bir göstergesidir.

Madenci Net Pozisyon Değişikliğine göre, BTC nihayet “Büyük Göç” aşamasından çıktığı için madenciler tekrar satın alıyorlar. Bu bulgular ayrıca, BTC’yi herhangi bir büyük bozulmaya karşı koruyabilecek bir şey olan piyasanın olumlu hissinin altını çiziyor.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polkadot Fiyat Analizi - DOT düşüş trendinden çıkacak mı?

Polkadot Fiyat Analizi – DOT düşüş trendinden çıkacak mı?

Anonim cüzdanlar ve Coinbase Bitcoin translerleri dikkat çekici boyutlara ulaştı

Anonim cüzdanlar ve Coinbase Bitcoin translerleri dikkat çekici boyutlara ulaştı