in , ,

İşte Türkiye’deki Bitcoin yatırımcılarının durumu

Türkiye’den ulusal Blockchain hamlesi ve Bitcoin açıklaması
Türkiye’den ulusal Blockchain hamlesi ve Bitcoin açıklaması

Avrupa’daki Bitcoin ve kripto para yatırımcıları üzerine yapılan yeni bir araştırma, Türkiye’deki Bitcoin yatırımcıları hakkında önemli bilgiler sunuyor.

BitPanda yeni bir araştırmada, Türkiye’deki Bitcoin yatırımcılarını ele alıyor

Bu çalışmada, her bir Türkiye vatandaşının da kripto para birimleri ile ne kadar ilgilendikleri öğrenilebiliyor. Ayrıca kripto para birimi yatırımcılarının genel nüfusa oranlarını görülebiliyor. BitPanda’nın bu araştırması toplam 17 farklı Avrupa ülkesini kapsıyor. Ankete 16-64 yaş aralığından toplam 120 bin kişi katıldı. Türkiye’de ankete katılan insan sayısı 4 bin 819.

Araştırma sonuçlarına baktığımızda, Türkiye’nin Avrupa genelinde kripto para piyasasında çok önemli bir rol oynadığını görebiliriz. Çünkü Türkiye Bitcoin ve kripto para yatırımının en yaygın olduğu ülkelerden biri. Türkiye’de ankete katılan 4 bin 819 kişiden 372’sinin Bitcoin ve kripto para birimlerine sahip olduğunu görüyoruz. Avrupa’daki diğer ülkelere kıyasla, Türkiye’deki sahiplik oranının çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Türkiye’deki Bitcoin yatırımcılarının popüler bankaları

Doğrudan BitPanda tarafından yayınlanan sıralamada görmek mümkün. Şirketin araştırmasına göre, Avrupa’da en yüksek Bitcoin ve kripto para yatırımcısına sahip ülke İsviçre oluyor, ikinci sırada ise Avusturya, üçüncü sırada ise Türkiye oturuyor. BitPanda’nın bu araştırması ayrıca ülkedeki Bitcoin ve kripto para yatırımcılarının en çok kullandıkları bankaları da ortaya koyuyor.

Konuyla ilgili yapılan araştırmalara göre, sırasıyla Santander, Barclays, Citibank Batı Avrupa’da; Doğu Avrupa’da, Sberbank, PKO Bank Polski gibi bankalar kullanılıyor. Türkiye’yi baz alarak Güney Avrupa verilerine bakarsak, en çok kullanılan bankaları şu şekilde sıralayabiliriz: %42 oranıyla Ziraat Bankası, %41 oranıyla Türkiye İş Bankası, %39 oranıyla Garanti Bankası ve  %28 oranıyla Akbank oluyor.

Ourbitcoinnews

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birik
7im, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Madencilik devi Bitmain

Bitcoin madencilik devi Bitmain 625 milyon dolar kaybetti!

Twitter'a Bitcoin emojisi eklendi.

Twitter kurucusu: “Seni seviyoruz ve destekliyoruz Bitcoin!”