in , ,

Bitcoin nedir ve ne değildir? Bitcoin’in basit ve detaylı açıklaması

12 Mayıs Bitcoin analizi: Fırtına öncesi sessizlik
12 Mayıs Bitcoin analizi: Fırtına öncesi sessizlik

Bitcoin nedir ve ne değildir? Bitcoin ile ne değişecek? İşte Bitcoin ile ilgili sorularınıza basit ve detaylı açıklama…

Bitcoin nedir?

Bitcoin, Satoshi Nakamoto isimli bir kişi tarafından 3 Ocak 2009 tarihinde başlatılan elektronik ve şifreli bir para birimi. Bitcoin’in önemi, herhangi bir merkez bankası, devlet veya hükümet ile herhangi bir ilişkisi olmamasıdır. Başka bir deyişle, bu para birimi devletlerin yaşadığı ekonomik krizlerden etkilenmez. Bitcoin, Blockhcain teknolojisine dayanmaktadır.


Bitcoin ne değildir?

Bitcoin, konuya aşina olmayanlar için bir piramit şeması değildir. Sadece Blockchain teknolojisine dayanan bir dijital paradır.

Bitcoin 21 milyona kadar üretilebilir!

Bitcoin, yaratıcısı tarafından maksimum 21 milyon üretim ile sınırlandırıldı. Üretim miktarına ulaşıldığında artık Bitcoin üretemeyecek.

Bitcoin ile ne değişecek?

Blockchain teknolojisine dayalı dünyanın ilk kripto para birimi olan Bitcoin nedir? Öncelikle Blockchain teknolojisi, hayal edilebilir alanları devrimselleştirme potansiyeline sahip. Bitcoin ile bir uçtan diğerine çok az maliyetle ve çok hızlı bir şekilde para transfer edebilirsiniz. Bugün, Avustralya’da ikamet eden bir kişi herhangi bir ülkeye para göndermek isterse, masraf için önemli miktarda para ödemek zorunda.

Yüklenen maliyetlere ek olarak, transfer günlerce sürebilir. Bitcoin ile transferler çok hızlı ve çok düşük maliyetle gerçekleştirilebilir. Buna ek olarak, bireylerin ekonomik krizlerden dolayı para kaybını önleyebilir. Örneğin, Venezuela‘daki ağır ekonomik krizde vatandaşlar, yüzde 800’e varan enflasyon oranlarına bağlı olarak paralarını Bitcoin’e yatırmayı tercih ettiler.

Fiat paranın (kağıt para) yerini alabilir mi?

Bitcoin hakkında en sık sorulan sorulardan biri, gerçek kağıt paranın yerini alıp alamayacağı. Bitcoin bunu gerçekleştirebilir, çünkü potansiyeli çok yüksek. Geçmişte etrafımızdaki birçok şey artık sanallaştırılıyor. Böyle bir sanal dünyada yaşadığınızda paranın sanallaştırılması gerçekçi değil mi? Bu nedenle, sanal paraların en önemli ve en değerlisi kabul edilen Bitcoin’in, kağıt paranın yerini alması büyük bir olasılık.

Neden Bitcoin’e ihtiyacımız var?

Bitcoin ve dijital paralara olan ihtiyaç, Amerika’da meydana gelen ve tüm dünyayı etkileyen Mortgage krizinden sonra 2008 yılında doğdu. Bitcoin’in çıkış tarihinin de bu krizden sonra olması dikkat çekici. Bu nedenle bireylerin paralarını devletlerin tekellerinden ve merkezi kurumlardan kurtarmaları önemlidir.

Bitcoin nasıl edinilir?

Bitcoin almanın birçok yolu var. Ülkenizde veya yurt dışında bulunan borsalardan temin edebilirsiniz. Bununla birlikte, Bitcoin’in güvenliğinden emin değilseniz, onu kullanmamanız tavsiye edilir.

Coincomments

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bankacılık devinden önemli Ripple (XRP) duyurusu geldi

Ripple (XRP) fiyatı düşüş eğilimini sürdürüyor

CZ son şakasıyla korkuttu: “Coinmarketcap, Bitcoin’i kaldırmalı.”

Binance CEO’su bir coini yanlışlıkla kara listeye aldı