in ,

Bitcoin nedir? Amerikalıların çoğu bilmiyor!

Amerikalıların çoğu finansal okuryazarlıkta yetersiz
Amerikalıların çoğu finansal okuryazarlıkta yetersiz

ABD merkezli bir eğitim kurumu olan Bilgi Akademisi, finansal terimlerin bilinirliğini ölçmek için 1.135 Amerikalı katılımcıdan oluşan bir anket çalışması yaptı. Anket sonucuna göre Bitcoin, Amerikalıların çoğu tarafından finansal terimler içinde en az bilineni.

Amerikalıların çoğu finansal okuryazarlıkta yetersiz

Ankete göre, Bitcoin ile ilgili düşük bilgi düzeyi, Amerikalıların genel olarak finansal okuryazarlıkta yetersiz olmasından kaynaklanıyor. Ankette kapsamında sorulan diğer finansal terimler hakkında bilgi düzeyi ise şu şekildedir:

Endeks Fonu %49, varlık tahsisi %44, hisse senedi opsiyonları %43, bağış %42, rant %41, sermaye kazançları ve kayıpları %40, Roth IRA %39, yatırım fonu %39, likidite %37, amortisman %36 ve prim %36.

Anket sonuçlarına göre, Bitcoin en az bilinen ve kullanılan finansal terim

Anket sonuçlarına göre “Bitcoin” en az bilinen ve kullanılan finansal terim oldu. Araştırmacılara göre, Amerikalıların en güvendiği finansal terim %88 oranı ile tasarruf hesabı. İkinci en güvenilir finansal terim ise %76 oranı ile kredi birliği. Son olarak 3. sırada %72 ile net değer kavramı bulunuyor.

Aynı sorularla ülkemizde bir anket yapılsa yukarıdaki terimlerden kaç tanesini bildiğinizi söylerdiniz? Bilinçli bir yatırımcı olmak ve dünyayı yakından takip etmek için Kripto Para Haber’i takip edebilirsiniz.

Chepicap

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
XRP 27 Eylül

XRP 27 Eylül fiyat görünümü: XRP düşüş trendini kırabilecek mi?

bitcoin cash bitmain

Bitmain halka arz olurken Bitcoin Cash’i heyecanlı zamanlar bekliyor!