in

Bitcoin fiyatı artarken son 24 saatte devasa pozisyonlar tasfiye edildi

Bitcoin'de bu veriler yeni bir ralliye işaret ediyor
Bitcoin'de bu veriler yeni bir ralliye işaret ediyor

Kripto Para Haber – Hem long hem de short pozisyonlarda yaklaşık 1,5 milyar dolar son 24 saatte tasfiye edildi. En büyük tek emirli tasfiye 20,2 milyon dolar değerindeydi.

Son 24 saatte tasfiye edilmiş pozisyonlarda neredeyse 1,5 milyar dolar görüldü.


1.5 milyar $ tasfiye edildi

Kripto para ticareti belli bir çekiciliğe sahip. Sonuçta, son 24 saatte Bitcoin’in fiyatının 40.000 dolardan 36.000 dolara ve tekrar 41.000 doların üzerine çıktığını gördük. Aynısı diğer birçok kripto para birimi için de geçerli.

Bu yaygın volatilite, kısa sürede ciddi kazançlar için fırsatlar yaratır. Ancak, pek çok insanın farkına varamadığı şey, bunun çok daha tehlikeli olduğudur.

En son verilerin vurguladığı gibi, yaklaşık 1,5 milyar dolarlık pozisyon tasfiye edildi. Yani ticaret kendi yollarına gitmedi ve marjlarını kaybettiler. Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle çoğunluğu, Bitcoin’in volatlitesinin ve dün geceki işlem seansındaki çöküşünün doğrudan bir sonucu olan long pozisyonlardan geliyor.

Tasfiye edilen toplam long ürün miktarı 953 milyon dolar iken, tasfiye edilen short pozisyonlar şu anda 516 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

liquidated_positions

Yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi, likidasyonların büyük çoğunluğu Binance’ten geldi. Binance hacim olarak en büyük borsa.

20 milyon dolarlık tek tasfiye emri

Geçtiğimiz saatte yaklaşık 60 milyon dolarlık tasfiye gördük. Bununla ilgili ilginç olan şey, çok büyük bir kısmının tek bir emirden gelmesi.

Bir trader BitMEX’te 20,2 milyon dolar kaybetti. Bu en büyük tek likidasyon emri ve ETH ticaretini içeriyordu. Bu sadece kaldıraçlı ticaretin tehlikelerini vurgulamaya yeter zaten.

Bunun sıfır toplamlı bir oyun olduğunu hatırlamak önemli. En basit ifadeyle, bu oyun, kimilerinin kazanması için diğerlerinin kaybetmesi gerektiği anlamına geliyor.

Bununla birlikte, durum özellikle heyecan verici olmaya devam ediyor. Son 24 saatteki toplam işlem hacmi yaklaşık 200 milyar dolar. Bitcoin’in hakimiyeti %70’i aşmış durumda.

Bu haber ilk defa cryptopotato’da yayınlanmıştır


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin boğaları yeni hedeflerini belirledi – işte ayrıntılar

Bitcoin sadece 41.000 doları değil Facebook’u da geçti

Altın fiyatlarındaki düşüşün arkasında Bitcoin mi var?

Altın fiyatlarındaki düşüşün arkasında Bitcoin mi var?