in ,

Bitcoin fiyat analizi: 40 bin dolar barajıyla flört eden BTC için sırada ne var?

Bitcoin fiyat analizi: 40 bin dolar barajıyla flört eden BTC için sırada ne var?
Bitcoin fiyat analizi: 40 bin dolar barajıyla flört eden BTC için sırada ne var?

Kripto Para Haber – Bitcoin fiyatı şu anda 39.000 dolarlık desteğe doğru hareket ediyor. Kripto para birimi 40.644 dolarla günlük en yüksek seviyeye ulaştıktan sonra %0,82 düştü.

Bitcoin son günlerde neler yaşadı?

BTC/USD, mevcut konsolidasyon modeliyle kanalın üst sınırının üzerine çıkamadı. Bitcoin fiyatı 40.600 dolar seviyesinin üzerinde kalamadığı için 9 günlük ve 21 günlük hareketli ortalamalara doğru keskin bir düşüş görebilir. Göreceli Güç Endeksi 70 seviyesinde hareket ederken, 9 günlük MA’nın kırmızı çizgisi 21 günlük MA’nın yeşil çizgisinin üzerine çıktı.


Günlük grafik, Bitcoin fiyatının 40.000 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde hareket etmeyi reddettiğini gösteriyor. BTC’nin daha yükseğe çıkmak için yeterli ivmeyi toplaması gerekebilir. Bitcoin fiyatı, mevcut 39.706 dolar seviyesinin altında birkaç gün daha da kötü fiyat düşüşleri oluşturabilir. Bu nedenle ilk destek seviyesi 38.000 dolar.

Bunun altında, diğer destekler 36.000, 34.000 ve 32.000 dolar. 40.644 dolar seviyesinin üzerinde bir kırılma, BTC’nin 42.000 dolar seviyesini test etmek için yeterli gücü sağlayabilir.

1 günlük BTC fiyat grafiği

Ayılar daha fazla baskı oluşturabilirse BTC/USD’nin 9 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğünü görebiliriz. Mevcut mum henüz kapanmamış olsa da, boğalar piyasaya geri dönerse fiyat, kanalın üst sınırının üzerinde kapanabilir. Benzer şekilde, kripto para toparlanır ve yukarı doğru hareket ederse, BTC/USD 44.000, 46.000 ve 48.000 dolarlık potansiyel direnç seviyelerini bulabilir.

4 saatlik grafik, Bitcoin ayılarının şimdi piyasaya geri adım attığını ve BTC fiyatını 39.700 dolar civarında olan önceki destek seviyesinin altına ittiğini gösteriyor. Bitcoin fiyatı henüz 39.000 doların altına düşmedi. O yüzden sıçrama ihtimali ortadan kalkmış değil.

4 saatlik BTC fiyat grafiği

Bitcoin fiyat şu anda 9 günlük hareketli ortalamanın altında işlem gördüğü için 21 günlük hareketli ortalamanın altına düşmesi muhtemel. Ancak yukarı yönlü hareket fiyatı 42.000 dolar ve üzerinde en yakın dirence itebilir. Göreceli Güç Endeksi 65 seviyesinin altına düştüğü için, herhangi bir düşüş hareketi 38.000 dolar ve altına düşüşle sonuçlanabilir.

insidebitcoins


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polygon (MATIC) kritik virajda: Satmalı mı, tutmalı mı?

Polygon (MATIC) kritik virajda: Satmalı mı, tutmalı mı?

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu

Merkez Bankası Başkanı dijital para için kritik tarihi açıkladı: Pilot uygulama başlıyor!