Bitcoin eleştirmeninden itiraf: “Bitcoin cazibesine daha fazla dayanamayabilirim.”

Bloomberg’e konuşan kıdemli yatırımcı Mark Mobius, Bitcoin’in mevcut boğa koşusunu devam ettirmesi halinde kendisinin desteğini kazanabileceğini söyledi.

Kıdemli yatırımcı: “Bitcoin’in hesaba katmamız gereken bir şey olduğunun farkındayım.”

Bloomberg TV’ye verdiği röportajda konuşan Mobius, daha önce en büyük kripto parayla alakalı eleştirel açıklamalar yaptıi şimdi onu görmezden gelmenin imkansız olduğunu söyledi:

Bir alıcı değilim, ancak hesaba katmamız gereken bir şey olduğunun farkındayım.

ABD finansmanı emektarı olarak  Mobius, Bitcoin ve kripto paralara karşı Warren Buffett ve JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon gibi yatırımcılardan belirgin şekilde daha olumlu bir duruş sergiliyor. Bununla birlikte Mobius, özellikle uyuşturucu ticareti gibi yasadışı faaliyetlerde kullanıldığı iddia edilen Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında tartışmaları tekrarladı.

Mark Mobius: “Sonunda Bitcoin almak zorunda kalıcam.”

Cointelegrpah’ın bildirdiği gibi, araştırmalar, bu tür varsayımları onaylamaya devam etmekte olup kripto paraların kötü oyuncuların tercih ettiği bir araç olduğunu gösteriyor.  Ayrıca Mobius, kripto para biriminin işlevsellik için inanç gerektirdiğini, merkezi kağıt para birimleri için bir şeyin doğru olduğunu, ancak örneğin matematiksel bir formülün kesinliğine dayanan Bitcoin’ler için doğru olmadığını söyledi.

Ancak Mobius gelecekte, onu portföyüne dahil etmeye istekli olacağını belirtti: Mark Mobius, Mayıs ayındaki gelişmelere odaklanarak, Bitcoin ile para aktarmanın kolaylığına dikkat çekti. Para Sihirbazı konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Günün sonunda, ona inanan birçok insan var ve eğer devam edip büyürse, o zaman muhtemelen bir alıcı olmalı ve buna dahil olmalıyım.

Geleneksel çevrelerde şimdiye kadar nadir görülen bir U dönüşü

Mobius, geleneksel çevrelerde şimdiye kadar nadir görülen bir U dönüşü yaptı. Çünkü 2017’de Bitcoin 20.000 dolar civarında işlem yaparken, bu kripto para biriminin kendine özgü bir değeri olmadığını iddia etti.

Cointelegraph

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir