in

Bitcoin ayı piyasasında mı? Hangi veriler aksini söylüyor?

Bitcoin bir ayı piyasasında mı? Şu dönemde yatırım stratejimizi nasıl belirlemeliyiz?
Bitcoin bir ayı piyasasında mı? Şu dönemde yatırım stratejimizi nasıl belirlemeliyiz?

Kripto Para Haber – Bitcoin’in düzeltme aşaması neredeyse birkaç aydır devam ediyor. Ancak analistler pek de olumsuz değil.

Yakın zamanda yayımlanan “Bitcoin fiyat tahmini 2021” isimli bir rapor da bunu yansıtıyordu. Raporun bulgularına göre, ankete katılan panelistlerin %62’si BTC’nin ayı piyasasında olmadığına inanıyor. Bu panelistlere göre, sürekli satın alma ilgisi, Bitcoin’in fiyat geçmişi ve temellerin devam eden alaka düzeyi gibi çeşitli faktörler, duruşlarını yönlendiren temel göstergelerdi.


Yukarıdaki grafiğe göre, BTC fiyatı yatay hareket etse bile ağa yeni varlıklar katılmaya devam etti. Her gün 50.000’den fazla yeni varlığın katıldığı görülürken Bitcoin ağındaki haftalık net büyüme, fiyatların yeni zirvelere ulaşmaya başladığı yılın başında gözlemlenenden daha yüksekti.

Ancak bu iddiaları çürüten diğer Blockchain ölçümleri göz ardı edilemez. Yukarıdaki grafik, Bitcoin’in ayarlanmış Blockchain hacminin son birkaç ayda nasıl istikrarlı bir şekilde düştüğünü gösteriyor. Mayıs ayında 16 milyar doları aşan bir zirveden, günlük işlem hacmi yaklaşık 6 milyar dolara düştü, bu da trader’ların ağdan çekildiğini gösteriyor.

Dünya çapındaki kripto alanından liderler de dahil olmak üzere panelistler, Aralık 2025’e kadar BTC fiyatının 318.417 dolara çıkacağını tahmin ediyor. Bu, halving olaylarına ve gerçekleşen enflasyona bağlanıyor.

Şu anda dolaşımdaki ABD dolarının %30’unun 2020’de basıldığı tahmin ediliyor ve bu da yaklaşan bir enflasyon korkusuna yeterince ivme kazandırıyor. Kitlesel BTC benimsenmesi, bu öngörülen artışın başka bir nedeni olabilir. Panelistlerin yaklaşık %54’ü, Bitcoin’in küresel finansı ele geçireceği zaman olan “hiperbitcoinizasyonun” 2050 yılına kadar gerçekleşeceğini düşündü. Ancak katılımcıların %25’i bunun 2035 yılına kadar çok daha erken gerçekleşeceğine ve yaklaşık %20’si de gerçekleşeceğine inanıyor. Ankete katılanların bir kısmı bunun 2040 yılına kadar gerçekleşeceğini söyledi.

Neredeyse tüm geleneksel yatırım araçlarına ve kripto fonları ve türev piyasalarıyla ilgilenen kurumsal yatırımcılara kazançlı ve daha güvenli alternatifler sunan DeFi ile milyarlarca dolar şu anda DeFi’ye kilitlendi. Tüm bu yönler, küresel finansın kaçınılmaz bir “hiperbitcoinizasyonuna” işaret ediyor, ancak önümüzdeki on yıllardaki bir tarihi seçmek zor olabilir.

Yatırımlarının faydasını görecek olanlar sadece büyük yatırımcılar değil. Panelistlerin %33’ü ayrıca 10 yıl içinde Bitcoin’in gelişmekte olan ülkelerde tercih edilen para birimi olacağını öngördü. %21’i ise benimseme seviyesinin 10 yıldan fazla olduğunu söyledi.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elon Musk’ın profil resmindeki Dogecoin detayı coine hareket getirdi

Hangi ünlüler kripto para yatırımı yaptı, ne kadar kâr ettiler? Bitcoin'den nasıl kâr edilir?

Boks efsanesi Mike Tyson, BTC ve ETH rekabetini tekrar gündeme getirdi