Bitcoin 10 Ağustos fiyat görünümü

bitcoin 10 ağustos
Bitcoin 10 Ağustos fiyat görünümü

Bitcoin 10 Ağustos fiyatına dair önemli detaylar şu şekilde:

  • Dünkü hafif toparlanma belirtisi Bitcoin’de keskin düşüşün mola verdiğini gösterdi.
  • Bitcoin son yaşanan düşüş ile 6.150-6.170 bandını önemli bir destek yaptı. Ve bu kritik seviye şu an korunuyor.
  • Hafif yukarı eğilim gösteren BTC/USD için 6.675-6.700 bandı toparlanmanın hızlanması için kritik bir seviye.
  • Bitcoin’in sahip olduğu momentum haftayı 6.150 – 6.650 bandında kanal hareketi ile tamamlayacağı görünümünü veriyor.

Bitcoin 10 Ağustos fiyat hareketleri

Bitcoin fiyatı, piyasa oyuncularının bu hafta özellikle SEC’in ETF erteleme kararını fazlaca önemseyip, sert tepki vermesi hızlı bir düşüşe geçti. BTC/USD’de dün görülen fiyat hareketleri ise bu kararın 6.250 dolar seviyelerine kadar fiyatlandığı sinyalini verdi.

Bunun yanında piyasa adına yaşanan olumlu gelişmelerin ise henüz yeterince fiyatlanmadığını görüyoruz. Malum düşüş özellikle FED’in bilanço azaltması, yıl içerisinde iki kez daha faiz artırımı olacağına dair beklentilerin yüksekliği ile doların küresel piyasalarda yükselişine de denk geldi. Böylelikle aşağı eğilim görüldüğü gibi daha da derinleşti.

Ağustos ayı Bitcoin ve altcoinlerin yılsonuna nasıl gireceği konusunda belirleyici bir ay olacak gibi duruyor. Bu aydan sonra özellikle geçen seneki büyük yükselişin yıl dönümüne yaklaşıldığında piyasanın nasıl bir tepki vereceği merak konusu. Kimileri benzer bir ralli için zemin oluşturulduğu düşüncesine sahipken, kimileri de Kripto piyasasının kabuk değiştirdiği, kurumsal katılımlar ile daha az volatil bir ortamın oluşturulmaya çalışıldığı düşüncesine sahip.

Bitcoin genel fiyat görünümüne geri dönersek, bu hafta belirlediğimiz ana destek, pivot ve direnç seviyelerini takip etmeye devam ediyoruz. Bitcoin 6.150 doların üstünde kaldıkça yukarı eğilim için bir umut oluşturuyor. Bunu pivot seviye 6.700 doların üzerinde kapanışların takip etmesi Bitcoin için olumlu fiyat hareketlerinden bahsetmemizi sağlayabilir.

Ayı piyasasından çıkıp boğa piyasası hakkında konuşmak için ise 7.300 dolar üzerinde BTC kur hareketleri görmemiz gerekir.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance