in

Bitcoin 10.000 doları kırabilecek mi? Araştırma firması rapor yayımladı

Bitcoin 10.000 doları kırabilecek mi? Araştırma firması rapor yayımladı
Bitcoin 10.000 doları kırabilecek mi? Araştırma firması rapor yayımladı

Bitcoin’i geçen hafta başında 8.800 dolardan 10.400 dolara kadar yükselen son trend yeterince güçlü olamadı. Bu üçüncü ret yatırımcıları hayli korkuttu zira BTC her denemede zayıflıyor ve beş haneli fiyatları görmesi zorlaşıyor.

Kripto para biriminin oynaklık modelleri üzerinden bir analiz gerçekleştiren araştırma firması Arcane, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde büyük bir hareket yapmaya hazır olduğunu öne sürdü. Arcane’e göre mevcut konsolidasyon aşaması pek uzun sürmeyebilir.


Arcane: “Hacim gerekli gücü sağlayabilirse Bitcoin 10.000 doları kırar.”

Olası hareketin başlıca sebebi olarak günlük hacmin artışını ortaya koyan firma, alıcıların baskın geleceğini ve BTC’nin 10.000 doların üstüne yürüyebileceğini ortaya koydu.

Bitcoin, hafta başında 9.000 doların altındaki seviyelerden toparlanmasından bu yana 9.000-10.000 ortalarındaki bir ticaret aralığında sıkışmış durumda.

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı günlük %1,33 kayıpla 9.679 dolar. Kripto para son 24 saat içerisinde bu fiyat bölgesini aşmaya yönelik girişimlerinde başarılı olamadı ve 10.000 dolarlık direnç hâlâ aşılmaz bir seviye gibi hareket ediyor.

Kripto paraların oynaklığı son zamanlarda genel olarak düşük kaldığından, büyük bir hamle yapmadan önce volatilitenin artması hayli muhtemel. Arcane Research, kısa bir süre önce yayımlanan bir raporda bu konuyu ele aldı ve Bitcoin’in 7 günlük oynaklığının 30 günlük ortalamasının çok üzerinde kaldığını sözlerine ekledi.

7 günlük oynaklık artık 30 günlük oynaklığın üzerinde ve bu durum son zamanlarda oynaklığın arttığını gösteriyor.

Arcane Research, bu durumun Bitcoin’in yeni zirveler belirlemesine yardımcı olabileceğini açıkladı.

7 günlük ortalama gerçek işlem hacmi nihayet bu hafta küçük bir artış gördü. Birkaç hafta boyunca aşağı yönlü bir trend izledikten sonra, BTC fiyatı yıllık zirvenin üstüne çıkmak istiyorsa işlem hacminde bir ivme değişimi önemli olabilir.

Bitcoin’in 10.000 doların üstüne çıkması için artan hacmin BTC’yi güçlendirmesi şart gibi görünüyor.

cryptoslate

2019 ve 2020 arasında şaşırtan benzerlik: Bitcoin 15 bin dolara mı yürüyor?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Haziran Bitcoin analizi: BTC için teknik göstergeler ne söylüyor?

6 Haziran Bitcoin analizi: BTC için teknik göstergeler ne söylüyor?

Litecoin fiyatı, artan satın almanın ortasında 250 $ 'a yükselmeye hazırlanıyor

6 Haziran altcoin analizi: Litecoin (LTC) ve EOS için son durum