in ,

Binance Smart Chain alev aldı! Hangi projeler BSC’ye geçiyor?

Binance Smart Chain alev aldı! Hangi projeler BSC'ye geçiyor?
Binance Smart Chain alev aldı! Hangi projeler BSC'ye geçiyor?

Kripto Para Haber – Hiç “Burn”, “Red Bull” veya “Monster” gibi enerji içeceklerini denediniz mi? Size reklamlarda vadettikleri gibi kanat vermemelerine rağmen, gerektiğinde üretkenliği artırmaya yardımcı olurlar. Ne yazık ki, kilo aldırma veya şeker seviyelerini yükseltmek gibi olumsuz etkileri de var. Bu nedenle bazıları kahveyi tercih ediyor.

Şimdi, kafein veya taurine benzer bir şey hayal edin. Ancak bunu DeFi projesi için uyarlayın, hatta yan etkilerinin de olmadığını düşünün. Bu belki de bir bomba olurdu!..


İyi haber şu ki, bu “güçlendirici” zaten var ve adı Binance Smart Chain. Doğal olarak şu soru ortaya çıkıyor: BSC’yi farklı kılan nedir? Uzun lafın kısası, Ethereum Blockchain’inin üzerine inşa edilmiş olanlar bile, merkezsiz finans projeleri için güçlü bir ekosistem sağlar. Daha derine inen BSC, en hızlı Blockchain işlem sürelerinden birine ve en düşük ücret yapılarından birine sahip. Şaşırtıcı değil zira her gün daha fazla sayıda DeFi uygulama geliştiricisi BSC’yi tercih ediyor.

Binance Smart Chain ekibi, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu hale getirildiği için bir teşekkürü hak ediyor. Eğer bunu yapmasalardı projeler, Ethereum DApp’lerini minimum konfigürasyonla Binance Smart Chain’e taşıyamazdı ve ETH’nin yüksek işlem ücretlerinden kurtulamazdık. Ether 2.0 yükseltmesinin maliyetleri düşürmesi ve elektrik kullanımını azaltması umuluyor, ancak o zamana kadar BSC en iyi çözüm olmaya devam edecek.

Yakın zamana kadar DeFi projelerinin Asya’da bu kadar popüler olmadığını ancak Binance Smart Chain’in DeFi ekosisteminin devreye girmesiyle her şeyin değiştiğini belirtmekte fayda var. Daha düşük ücretler sayesinde, Asya DeFi piyasası şimdi çok umut verici bir geleceğe sahip olduğunu kanıtlayan fonlar ve projeler topluyor.

Kripto topluluğu vaatlerden bıktı, bu yüzden son zamanlarda BSC protokolüne taşınan gerçekten büyük projelere bir göz atalım.

1. IDEX

Şüphesiz, listemizdeki ilk proje, sektördeki en eski merkezsiz borsalardan biri olan IDEX. Yıllardır, trader’ların Metamask cüzdanını kullanarak yeni listelenen Ethereum projelerini satın almaları için popüler bir platform oldu. Kötü şöhretli işlem ücretleri artmaya başladığında sorunlar ortaya çıktı. Ancak şu sıra Uniswap’a benzer şeyler yaşanıyor.

IDEX, pazar payını kaybetmesinden memnun değil. Bu nedenle altyapısını BSC’ye genişleterek çok Blockchain’li bir çözüm başlatmaya karar verdi. Nihai hedef, açıkça yeni varlıkları çekmek ve yerleşim maliyetlerini azaltmak. Ek olarak, gelecekte IDEX ekibi Polkadot ve Algorand ile entegre olmayı planlıyor.

2. 1inch Network

Listemizdeki ikinci proje 1inch Network. Birkaç kelimeyle, kullanıcıların çeşitli borsalardan likiditeye erişmesine izin veren ve akıllı sözleşme teknolojisini kullanarak ticaret stratejilerini optimize eden bir merkezsiz borsa toplayıcısı olarak faaliyet gösteriyor. Platform, kripto varlık sahiplerinin tokenlerini birden fazla platformda satmalarına, satın almalarına ve takas etmelerine olanak tanıyor. BSC protokolüne geçişlerinin nedeni ise ölçeklenebilirliği artırmak ve işlem ücretlerini azaltmak olarak gösteriliyor.

3. Nimbus DeFi

Nimbus, size net gelir yaratan süreçlere dayalı 16 kazanç stratejisi sunan ve DAO tarafından yönetilen bir platform. IPO katılımı, eşler arası borç verme, başlangıç ​​finansmanı ve daha fazlasını sunuyor. Tüm bunlar akıllı sözleşmelere dayanıyor ve birkaç risk yönetimi katmanıyla destekleniyor.

Blog gönderilerinde şunu söylüyorlar:

“Entegrasyon topluluk için birçok yeni fırsat sunuyor. Nimbus platformu ve tokenleri ile daha ucuz ve daha hızlı etkileşim sağlıyor. Nimbus tokenlerinin Binance’de listelenmesine ve Çin’deki Nimbus topluluğunun büyümesinin artmasına da yardımcı olacak.”

Takımın net bir hedefi ve harika bir tavrı olması çok önemli.

Nimbus platformunun halihazırda 50.000 aktif kullanıcıya sahip olduğunu belirtmekte fayda var. BSC protokolünü genişleterek, Nimbus kullanıcıları ve likidite sağlayıcıları, fahiş işlem ücretleriyle uğraşmaya gerek kalmadan Nimbus işlevlerinden yararlanabilecek. Ek olarak, Çin piyasasında büyümeye izin verecek ve bu da tüm Nimbus token sahiplerine fayda sağlayacak.

Son olarak BSC ağına geçiş, BEP-20 standart tokenleri NBU ve GNBU’nun piyasaya sürülmesini de gerektiriyor. Ethereum ağında lansmanları birkaç gün içinde 3 kat fiyat artışına yol açtı, bu yüzden bu yeni lansmandan da kesinlikle çok şey bekleniyor. Bu anlamda kilit tarih 9 Haziran. Nimbus, dahili borsalarında BEP20 tokenini başlattı.

Projeyle ilgilenenler için, Nimbus platformunun, birden fazla risk yönetimi katmanıyla desteklenen kullanıcılar için 16 kazanç stratejisi sunduğunu unutmamak gerekiyor. Ayrıca kripto endüstrisinde halka arza erişim sağlayan ilk DeFi’ler arasında yer alıyor.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin hindistan

Önemli Gelişme: Bitcoin, El Salvador’un ardından Hindistan’da da varlık sınıfı olarak kabul edilebilir