in ,

Araştırma firması Bitcoin tahmini paylaştı, 2 analist destekledi

Bitcoin (BTC) için yükselişe işaret eden 5 teknik sebep
Bitcoin (BTC) için yükselişe işaret eden 5 teknik sebep

Geçtiğimiz hafta Bitcoin, 11 yıllık tarihindeki en çarpıcı fiyat hareketlerden birini yaşadı. %10’luk bir çöküşle 7.300 dolara düşen lider kripto para birimi, ardından %42 oranında yükseldi ve 10 bin doları aştı. Söz konusu yükseliş, BTC’nin 2011’den beri en yüksek günlük kazancı oldu. Bir kripto para araştırma firması ve iki analist, paylaştıkları Bitcoin tahmini ile yatırımcıları sevindirdi.


Bu hamle bazılarına göre Bitcoin’in içinde bulunduğu aşağı yönlü trendin sona ermesine işaret ederken, bazıları durumun pek de olumlu olmadığı görüşünde.

“7.300 dolarda dibi gördük, sırada yükseliş var.”

Ancak önde gelen bir endüstri araştırma firması, Bitcoin’in geçen hafta gördüğü 7.300 dolar seviyesinin yeni bir dip olduğunu ve kripto paranın artık boğa piyasasına girdiğini açıkladı.

Cuma günü Anthony Pompliano destekli kripto para araştırma şirketi Delphi Digital, ünlü BTC Outlook serisinin en son bölümünü yayımladı. Bölümde kripto paranın geçen hafta gördüğü 7.300 doların dip olduğunu gösteren bazı kanıtlar ortaya atıldı.

Bu kanıtlardan biri Bitcoin’in hacim profili. Piyasa, dipte kısa bir birikim olan zayıf hacimli işaretler gösteriyor. Bu birikimden yeni bir boğa hareketlenmesi doğabilir.

Araştırma firması tarafından yapılan açıklamada kripto para birimi piyasasının, S&P 500 gibi risk varlıklarına çok bağlı olduğu da belirtildi.

Analist 1: “Golden cross geliyor, yükselişe hazır olun.”

Delphi Digital, Bitcoin’in geçen haftaki çöküşüyle uzun vadeli bir dip bulduğu kanısında olan tek kişi veya kurum değil. 50 haftalık ve 100 haftalık hareketli ortalamalar, Bitcoin piyasası analisti Filb Filb’in iddia ettiği üzere, kasım ayı sonu veya aralık ayında golden cross yaşanacağını gösteriyor.

Analist 2: “7 bin doları göreceğiz ama…”

Analist HornHairs ise Bitcoin Ekim mumunu kapattığından, 7.000 dolardan önce 14.000 doları görme şansımızın yüksek olduğu görüşünde.

newsbtc


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir analist dünkü çöküşte Ripple'ı eleştirdi, ünlü XRP yatırımcısı sert yanıt verdi

XRP’de neler oluyor? Ripple CEO’sunun önemli açıklaması, analist tahmini, güncel fiyat ve daha fazlası

Binance Coin (BNB) son üç ayın zirvesinde.

3 Kasım Binance Coin analizi: BNB fiyatı için destek ve direnç seviyeleri, bir sonraki yön ve daha fazlası