in , ,

Analistler 2019 sonunda Bitcoin için ne düşünüyor? İndikatörler ne gösteriyor?

Bitcoin küresel piyasalardan ayrışıyor
Bitcoin küresel piyasalardan ayrışıyor

Bitcoin ’in 25 Kasım’daki dip seviyesi 6.516 dolardan güçlü toparlanmasına rağmen, düşük fiyatlar kripto para piyasasında yılsonuna kadar duyarlılığın azalmasına neden olabilir.


Diğer pazarların aksine, Bitcoin’in ticaret faaliyetleri tatil mevsimlerinde önemli ölçüde azalmaz. Traderlar ve yatırımcılar için mevcut pazarlardan farklı bir ortam oluşturur.

Aralık 2019’da Bitcoin için en yüksek tükenme senaryosu

Arca’nın gibi yatırım sorumlusu Jeff Dorman’ın da belirttiği gibi Bitcoin ve kripto para piyasası, genel olarak, geleneksel pazarlardan daha fazla algı ve duygu ile sallanma eğilimindedir.

Dolayısıyla, bir ralli başladığında, Bitcoin fiyatı genellikle iki ila üç kat artar ve bir düzeltme gerçekleştiğinde, Bitcoin yüzde 50 ila 80 oranında daralma eğilimine girer.

26 Ekim’de 10.600 dolara ulaştığından beri, Bitcoin fiyatı, ABD dolarına karşı neredeyse yüzde 40 değer kaybederek 6.600 doların altına düştü.

Bitcoin short pozisyonları için orta vadeli fiyat eğilim çok önemli. BTC fiyatı, 2019’un önemli direnç seviyelerinin altında sona ereceğine dair işaretler göstermeye başlarsa, duyarlılığın Aralık ayına kadar devam etmesi muhtemeldir.

Jeff Dorman:

Fiyat ve duygular birlikte çalışma eğilimindedir, bu nedenle fiyatlar her zaman yüksek olduğunda, herkes bu sektörün ne kadar hızlı büyüyeceğine ilişkin olarak muhtemelen coşkuya kapılırlar. İşler daralırken, fiyatlar düştüğünde, herkes karamsarlığa bürünür ve dünya sona ermiş gibi davranır.

Benzer bir senaryo, Aralık 2018’de, Bitcoin fiyatının, 2017’de olduğu gibi tarihsel olarak büyük kazanımlar gördüğü bir ay boyunca 4.000 doların altına düştüğü zaman ortaya çıkmıştı.

Kasım ayında, Bitcoin fiyatı 6.000 doların üzerine çıktıkça, yatırımcılar, BTC fiyatının kademeli olarak toparlanmaya başlamasını ve 2019’daki 20.000 dolarlık rekor seviyeye çıkmalarını beklemeye başladılar.

Ancak, Bitcoin bunun yerine yüzde 50 düştü ve bu duygu, 2019 ve bu yılın ilk çeyreğinde taşındı.

2020’den önce büyük bir hamle görmek zor

Her ne kadar Bitcoin güçlü bir şekilde 6.600 dolardan düzelse ve teknik göstergelerin gösterdiği aşırı satış koşulları nedeniyle kısa vadede daha fazla yukarı yönlü hareket görülmesi muhtemel olsa da, düşük miktarlar, mevcut fiyat aralığında yeterli alım talebi bulunmayabileceğini gösteriyor.

Teknik analistler, baskın kripto para biriminin 6.600 dolar seviyesindeki düşüşünü takiben 8.000 dolarlık bölgeye bir toparlanma hedeflemişlerdi. Ancak analistler iyileşmenin 9.000 dolar ve 10.000 dolara kadar uzayabileceği konusunda ihtiyatlı davranmaya devam ediyor.

u.today


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni AB yasası: Bankalar 2020'den itibaren Bitcoin tutup satabilecekler

Yeni AB yasası: Bankalar 2020’den itibaren Bitcoin tutup satabilecekler

Cisco, 5G ile Blockchain entegrasyonu için patent aldı.

Cisco, 5G ve Blockchain entegrasyonu üzerine patent aldı