in

ABD Posta Servisi’nden yeni oylama sistemi patenti: Blockchain kullanılacak

Rusya önümüzdeki ay düzenlenecek seçimler için Blockchain teknolojisini deniyor
Rusya önümüzdeki ay düzenlenecek seçimler için Blockchain teknolojisini deniyor

Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi (USPS), Blockchain teknolojisi üzerinden postayla oylama sistemi için patent başvurusunda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Başkan Donald Trump, postayla oy kullanmanın tehlikelerine dikkat çekerken ölülerin adıyla sahte oy pusulaları düzenlenmesine dahi olanak tanıyacağını söylemişti.

Posta hizmetinin patent başvurusunda şu ifadeler yer aldı:


Bir oylama sistemi, güvenilirlik sağlamak için Blockchain ve postanın güvenliğini kullanabilir. Kayıtlı bir seçmen, postayla bilgisayarda okunabilir bir kod alır ve seçimde kimliğini onaylar. Sonrasında doğru oy pusulası bilgilerini tasdik eder. Sistem, oy gizliliğini sağlamak için seçmen kimliğini ve oyları ayırır, oyları bir blok zincirindeki dağıtık defterde depolar.

Blockchain ile oylama sisteminin güvenliği artırılacak

47 sayfalık halka açık patent başvurusu, elektronik sürecin her aşaması da dahil olmak üzere önerilen oylama sisteminin farklı bileşenlerini gösteren 31 sayfalık diyagramlar içeriyor.

Çoğu zaman bir seçmen oy kullanmak için sandık başına gidemez veya gitmeyi istemez. Bir yargı alanındaki bir seçim görevlisi, posta yoluyla güvenli oy pusulaları göndermek isteyebilir. Veya bir yargı alanı oylama için elektronik kaynakları kullanmayı tercih edebilir. Bu gibi durumlarda güvenli bir oylama sistemi istenir.

Oylama sisteminin güvenliği, Amerika Birleşik Devletleri Posta Hizmeti’nin veya benzer bir kuruluşun güvenilirliği ve güvenliği kullanılarak artırılabilir. Oy güvenliğini sağlamak ve kurcalanmayı önlemek için bir Blockchain veya dağıtık defter kullanılarak güvenli bir bilgisayar sistemi ile birleştirilebilir.

Trump fonlamayı kesmekle tehdit etti

Koronavirüs pandemisi, standart seçim süreci için zorluklar yaratarak postayla oylama hakkında siyasi bir tartışmaya yol açarken, Trump, 2020 seçimlerinde postayla oylamayı kolaylaştırmaları halinde USPS’ye fon vermeyi durdurma tehdidinde bulundu.

Fox Business’a verdiği röportajda Trump, posta yoluyla oy kullanmanın hileli bir seçime yol açacağını savundu.

Bu arada Ethereum vadelileri yeni bir rekor kırdı. Detayları buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin opsiyonları günlük hacmi 1 milyar doları aştı!

İki uzmandan yepyeni Bitcoin tahminleri! BTC cephesinde hava olumlu

Lionel Messi'nin reklam yüzü olduğu Sirin Labs davalık oldu: Sebep borçlar

Lionel Messi’nin reklam yüzü olduğu Sirin Labs davalık oldu: Sebep borçlar