in , ,

ABD, kripto izlemeyi genişletip fidye yazılımıyla mücadele niyetinde

paragon ve airfox
SEC kararı sonrası Paragon ve Airfox tokenleri uçuşa geçti

Kripto Para Haber – ABD hükümeti, kurbanları gasp etmek için dijital varlıkları kullanan fidye yazılımı (ransomware) saldırılarıyla mücadele etmek için kripto izleme ve analiz yeteneklerini güçlendirme niyetinde olduğunu açıkladı.

Yeni bir basın brifinginde, Basın Sekreter Yardımcısı Karine Jean-Pierre, Biden yönetiminin Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avustralya’da fabrikaları bulunan dünyanın en büyük et üreticisi JBS’yi hedef alan bir fidye yazılımı saldırısının farkında olduğunu söyledi.


Jean-Pierre, fidye yazılımıyla mücadelenin bir Beyaz Saray önceliği olduğunu ve bu tür saldırılara karşı koruma çabalarında Biden yönetiminin, hack’lerle bağlantılı kripto para işlemlerini izlemek için araç setini ve imkanlarını artıracağını belirtti.

Kripto izleme ve analizini genişletme, fidye yazılımıyla mücadele

Jean-Pierre açıklamasında şunları söyledi:

“Başkan Biden, artan fidye yazılımı tehdidini dört aşamadan oluşacak bir çabayı içerecek şekilde ele almak için hızlı bir stratejik inceleme başlattı. Birincisi aşama, fidye yazılımı altyapısının ve özel sektörle yakın çalışan aktörlerin dağıtımı. İkincisi aşama, fidye aktörlerini barındıran ülkeleri sorumlu tutmak için uluslararası bir koalisyon kurmak… [aynı zamanda] cezai işlem bulmak ve takip etmek için kripto para birimi analizini genişletmek; ve USG’nin fidye yazılımı politikalarını gözden geçirmek.”

FBI, JBS hack’ini REvil veya Sodinokibi olarak bilinen Rusya merkezli bir grupla ilişkilendiriyor. Beyaz Saray bu konuda doğrudan Rus hükümetiyle temasa geçiyor ve sorumlu devletlerin fidye yazılımı suçlularını barındırmayacağı mesajını veriyor.

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Milyarder Mike Novogratz, Bitcoin hakkında düşüncelerini açıkladı

Mike Novogratz, DeFi’de kurumsal benimsenmenin patlama yapacağına inanıyor

Ripple Kurucu Ortağı XRP satışına devam ediyor!..

Ripple kurucu ortağı Mayıs ayında devasa miktarda XRP sattı!