in , ,

ABD Başkanlık seçimleri Bitcoin fiyatını nasıl etkileyecek? 3 yorumcudan tahminler

ABD Başkanlık seçimleri Bitcoin fiyatını nasıl etkileyecek? 3 yorumcudan tahminler
ABD Başkanlık seçimleri Bitcoin fiyatını nasıl etkileyecek? 3 yorumcudan tahminler

Bitcoin şu anda yaklaşık 10.500 dolardan işlem görüyor. Bu son birkaç gündür takılı kaldığı bölgeden yaklaşık 100 dolar daha fazla ancak olmasını istediğimiz yerde değil. Yaklaşık 72 saat önce 11.000 dolara ulaşan kripto para birimi bu ivmeyi sürdüremedi.


Bitcoin’i etkiliyor gibi görünen pek çok şey var. Bunlardan biri, kripto para birimiyle hisse senetleri arasındaki korelasyon. Hisse senetleri büyük düşüş yaşarken, Bitcoin de takip ediyor ve hisse senetlerindeki bu eğilim sürdükçe BTC’nin önünde de pek parlak günler olmadığı aşikar.

ABD Başkanlık seçimleri Bitcoin fiyatını nasıl etkileyecek?

Bir de güncel siyasi sahne var. Şimdiye kadar hepimizin bildiği gibi 2020 bir seçim yılı. Amerika’nın önümüzdeki dört yıl için bir sonraki başkanını seçmesine bir aydan biraz fazla zaman kaldı. Demokrat Joe Biden zirveye mi çıkacak, yoksa Donald Trump 2024 yılına kadar ülkenin cumhurbaşkanı mı kalacak? Her iki durumda da bu durum ülke genelinde ağır bir belirsizliğe yol açıyor ve birçok insan nasıl tepki vereceğini tam olarak bilmiyor.

Buna ek olarak Yüksek Mahkeme Yargıcı Ruth Bader Ginsburg’un ölümü de insanların ekonomiyle ilgili endişelerini artırıyor. Kripto para borsası e-Toro’nun genel müdürü Guy Hirsch, yakın tarihli bir röportajda şunları söyledi:

Seçimle ilgili belirsizlik ve Yüksek Mahkeme Yargıcı Ruth Bader Ginsburg’un ölümü hisse senedi piyasalarında paniğe neden oldu. Geleneksel varlıklar bugün olduğu gibi durduğunda, trader’lar borçları karşılamaya çalışırken genellikle geniş bir holding kesimini tasfiye edecekler, böylece Bitcoin’in bugün ABD’deki büyük hisse senedi endekslerinden daha keskin bir şekilde düşmesine neden olacak.

Trade Block’un kurumsal araştırma direktörü John Todaro da aynı fikirde görünüyor. Ancak standart varlıkların sürekli olarak düşmesinin Bitcoin’in itibarını daha da artırma potansiyeline sahip olabileceğini belirtti. Tüm araçların düşmesiyle insanlar bir hedge aracı olarak Bitcoin’e dönebilir ve BTC önümüzdeki aylarda potansiyel olarak artabilir.

Belirsizlik devam ederse insanlar BTC’ye akın edebilir

Todaro şöyle konuştu:

Bunun dijital para birimleri de dahil olmak üzere pazarlarda yayıldığını görebiliyoruz. Bu düşüşe rağmen, özellikle belirsizlik devam ederse ve piyasalar ABD seçiminin nasıl sonuçlanacağı konusunda daha da gergin hale gelirse, hisse senetleri aşağı yönlü ivme yaşamaya devam ederken Bitcoin’in önemli bir toparlanma görmesi mantıklı.

“Bitcoin pozitif ayrışmak için gerekli güce sahip.”

Bit Bull Capital CEO’su Joe DiPasquale, hisse senetleri ve kripto arasındaki korelasyon büyürken, Bitcoin ve dijital para birimlerinin kendi başlarına kopmak ve potansiyel olarak yükseliş bölgesine girmek için gerekenlere sahip olduğunu belirtti:

Bitcoin’in S&P 500 ile ilişkisi son aylarda önemli ölçüde artarken, dijital varlık alanı oldukça değişken olmaya devam ediyor ve geleneksel varlıklardan eşit derecede hızlı bir şekilde ayrılabiliyor.

Bu arada 2017 zirvesinde görülen bir Bitcoin metriği yeniden açığa çıktı. Detayları buradan okuyabilirsiniz.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanlardan Dogecoin fiyat tahminleri: 2025 ve 2030'da DOGE fiyatı...

Uzmanlardan Dogecoin fiyat tahminleri: 2025 ve 2030’da DOGE fiyatı…

Kripto ETP ticaret hacmi bir ayda yüzde 74 geriledi: Sebebi ne?

Kripto ETP ticaret hacmi bir ayda yüzde 74 geriledi: Sebebi ne?