in , ,

Aave kurucusu Kulechov: “ETH tabanlı Twitter alternatifi oluşturacağız”

Dünyanın en büyük DeFi kredi protokolü ivme kazanıyor, Aave
Dünyanın en büyük DeFi kredi protokolü ivme kazanıyor, Aave

Kripto Para Haber – Aave kurucusu ve CEO’su Stank Kulechov, Ethereum tabanlı Twitter alternatifi oluşturmayı planladığını söyledi. Platform sayesinde kullanıcılar içeriklerinden para kazanacak ek olarak ağı yönetebilecek.

Kulechov, kurulacak platformun geleceğiyle ilgili şöyle söyledi:


İçerik yaratıcılarının, aynı zincir üstü sosyal grafiği ve verileri kullanarak yeni kullanıcı deneyimleri oluşturabilecek. İzin almadan izleyicilere sahip olmaları gerektiğine inanıyoruz.

Cumartesi günü Kulechov, attığı bir tweet ile böyle bir platformun kurulabileceğini düşündürmüştü. Twitter CEO’su, Bitcoin üzerinde platform kuracağını duyurmuştu. Aave ise platformu Ethereum üzerinde kuracak.

Kulechov, Twitter’ı üzerinden ve Bitcoin tabanlı bir DeFi oluşturmayı planlayan Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey’den bahsetti. Jack Dorsey, geçen hafta kurulacak platformun mobil ödeme firması Square’in bir bölümü olacağını söyledi.

Dorsey’in, Bitcoin hizmetleri için açık kaynaklı DeFi protokolü ve Aave’nin benzer yönleri var. DeFi protokolü Aave, kullanıcıların akıllı sözleşmeler aracılığıyla kripto para birimlerini takas etmesine olanak sağlıyor. DeFi Pulse verilerine göre, sistemi üzerinden 10,92 milyar doları olduğu için DeFi protokol endüstrisine komuta ediyor.

Aave, ek olarak bu ay içerisinde profesyonel yatırımcılar için platformunun izinsiz bir versiyonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Square projesinin büyük beğeni almasından sonra Kulechov’un duyurusu ilgi çekti.

Aave Twitter alternatifinin ayırt edici özellikleri

Kulechov’a göre, yeni proje ile sosyal medya üzerindeki zorlukla çözüm bulacak. Platform ayrıca içerik sansürüne yer verecek. Kulechov, Twitter kullanıcılarının içeriklerine “sahip olmadıklarını” ve yayınladıkları her şeyin platformda kaldığını söyledi.

Platformu açıkladıktan sonra Kulechov, projenin başına Jordan Lazaro Gustave’yi getirdi. Halihazırda, Twitter gibi alternatifler bulunuyor. Alternatif olan Steemit kullanıcıları, Tron’un kurucusu Justin Sun’dan kurtulmayı planlıyor.

Aave’nin geliştirilmesi merkezi olmayan ekosistem içerisinde eşsiz olduğu söyleniyor. Kripto piyasasında önemli avantajlara sahip olan Aave, Ethereum tabanlı bir platformla Twitter alternatifi olabilir.  Aave ayrıca, önceki tüm benzer projelerin başarısız olduğunu görerek, azaltılmış rekabet avantajına da sahip.

crypto-news-flash


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ARK Invest, Bitcoin yatırımcısı Square’den 54 Milyon dolar daha hisse aldı

ARK Invest, Bitcoin yatırımcısı Square’den 54 Milyon dolar daha hisse aldı

Twitter Anketi: “Bitcoin yüzde 90 düşerse elinizde tutmaya devam eder miydiniz?”

Twitter Anketi: “Bitcoin yüzde 90 düşerse elinizde tutmaya devam eder miydiniz?”