in , , ,

9 Şubat Bitcoin fiyat analizi: yüzde 10’luk yükseliş sonrası son durum

9 subat bitcoin
9 Şubat Bitcoin fiyat analizi: yüzde 10’luk yükseliş sonrası son durum

9 Şubat Bitcoin fiyatı için kritik noktalar:

  • Bitcoin dün öğle saatlerine doğru 3.400 seviyelerinden başladığı yükselişi 3.733 dolara kadar sürdürdü. (Binance verileri)
  • Günlük yüzde 10’a varan bu heyecan verici yükselişi hemen hemen tüm altcoinler takip etti.
  • Bugün ise bu yükselişin devam edip etmeyeceği yönünde piyasada bir bekleyişin hâkim olduğu görülüyor.

Kripto para piyasalarında belirli bir temel gelişmeye sahip olmayan bu oranlarda yükseliş ve düşüşleri zaman zaman izliyoruz. Piyasaya giren fon miktarı ise 11 milyar dolar civarındaydı. Ve ortalama 10 milyar dolarlık bu fon miktarının kripto piyasalarında gezindiği bilinen bir gerçek. Şimdi ise piyasa bu yükselişin yeni fonları tetikleyip tetiklemeyeceği konusunda bekleyişine devam ediyor.

Diğer yandan bu kısa süreli ralli hareketine Bitcoin özelinde bakacak olursak hem yükselişin başlangıcı hem de zirve seviyesinin konumunun teknik göstergelerle uyum göstermesi büyük ya da küçük piyasa oyuncularının bir takım teknik göstergeleri dikkate aldığının belirtisi.

9 Şubat Bitcoin fiyat hareketleri

Dün 3.400 doların altında bir süre oyalanan Bitcoin’in bu seviyede alıcılar bulması ile başlayan yükseliş önemli direnç seviyelerinin (3.420 – 3.450 dolar) hızlıca geçilmesine neden oldu. Özellikle 3.450 dolara kadar saatlik bazda kısa mum yükselişleri görülürken bu seviyenin geçilmesi sorunsuz tamamlanınca akşam saatlerinde asıl kopma hareketi yaşandı.

3.450 doların üzerinde başlayan hızlı alım hareketleri 3.500 dolar bandının 1 saatlik zaman diliminde geçilmesi oldukça etkileyiciydi. Ardından yükseliş 3.733 dolarda zirve yaptıktan sonra 3.650 dolar seviyesinde yatay bir konuma geçti.

Zirve seviyesinin 3.733 dolarda oluşması ise günlük grafikte 100 günlük ortalama seviyesinde sonlanması diğer dikkat çekici bir noktaydı.

BTC/USD günlük grafiği

Yükselişin ardından gelen düzeltme hareketinin ise olağan seviyelere çekilmeden ortalama 3.640 seviyelerinde destek bulması, yükselişin devam edebileceğine dair bir gösterge özelliği taşıyor.

Bu bağlamda yükseliş, dip ve zirve seviyeleri referans alınarak çizilen Fibonnacci düzeltme eğrilerine göre Fib 0,144 seviyesinde olan 3.685 doların geçilmesi ile devam edebilir. Bu seviye kazanılamayıp düzeltme hareketi devam ederse 3.550 dolar seviyelerindeki bir gerileme de Fibonacci düzeltme seviyelerine göre olağan karşılanabilir.

Bitcoin için önemli teknik göstergeler

4 saatlik BTC/USD paritesinde;

  • MACD, hızlı yükselişine devam ediyor. Henüz düşüş yönlü bir ivmeye girmiş gözükmüyor.
  • Stokastik RSI, aşırı alım bölgesinde yatayda seyretmekte olup henüz düzeltme trendine girildiğini göstermiyor.
  • RSI ise 80 seviyesinin üzerine çıktıktan sonra yatay hareket ederek aşırı alım yapıldığını gösterir şekilde hareket ediyor.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
İnanılmaz tahmin: Bitcoin düşerse hemen alın! Çünkü patlayacak

Bitcoin’in sabit tedariki ne gibi sorunlara yol açabilir?

Bitcoin vadeli işlemleri dün 20 milyar doların üzerine çıkarak uçuşa geçti

CBOE ve CME Bitcoin vadelileri kurulduğundan beri en düşük hacimleri görüyor