in , ,

8 Haziran Bitcoin analizi: BTC için muhtemel senaryolar

8 Haziran Bitcoin analizi: BTC için muhtemel senaryolar
8 Haziran Bitcoin analizi: BTC için muhtemel senaryolar

Son 1 ay içerisinde üç defa 10.000 doları kırmaya çalışan Bitcoin ne yazık ki başarılı olamadı. Dördüncü denemenin ne zaman gerçekleşeceği bilinmezliğini korurken son 24 saatteki hareketlilik umutların bir kez daha yeşermesine sebep oldu.

Günlük Bitcoin grafiği


Günün bu bölümüne dek BTC, dolar karşısında nispeten istikrarlı ve yüzde 2 arttı. Teknik olarak, daha fazla düşüş için yeterli alan olduğunu görüyoruz. Aynı şekilde BTC’nin 10.000 doların üzerine yükselip kalıcı olabileceğine dair ipuçları da var.

Dikkat çeken iki unsur var:

Birincisi, Bitcoin fiyatı bir yükseliş trendi içinde eğilim gösteriyor ve günlük grafikte üç aylık destek eğilim çizgisinin üzerinde.

İkincisi, 2 Haziran 2020’deki yüksek hacimli ayı mumu nedeniyle 1 Haziran 2020 kazanımlarını sildi. Bu geçerli bir çift ayı mumu tersine çevirme deseni olmasına rağmen, fiyatlar 2 Haziran’daki trendini koruyor. Hacimler de düşük ve alıcıların düşüş girişimlerini reddettiklerine dair göstergeler var.

BTC için 9.500 dolar çok kritik

Bu arada, BTC trendi 9.500 doların üzerinde olduğu sürece, boğaların 10.500 doların üstüne bir hamle yapma ihtimali var. Bitcoin fiyatı mevcut konsolidasyonun ve Şubat 2020’nin en yüksek seviyesi olan 10.500 doların üstüne çıkarsa Haziran 2019’un en yüksek seviyesi olan 14.000 dolara yükselebilir.

Uzmanlara göre agresif trader’lar için en iyi yol, long veya short pozisyonları koymadan önce 10.500 doların üzerinde veya 9.200 doların altında temiz bir mola beklemek.

cryptopolitan

Ünlü analistten bir sonraki boğa koşusunda yükselmesi beklenen 6 kripto para


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EOS tabanlı sosyal medya platformu Voice, önümüzdeki ay başlatılıyor

Kripto destekli sosyal medya platformu Voice, 4 Temmuz’da başlatılıyor

Bitcoin ile Coca-Cola satın almak artık mümkün.

Bitcoin ile Coca-Cola satın almak artık mümkün