23 Şubat Bitcoin Fiyat analizi: BTC kanal hareketindeki destek-direnç noktaları

23 şubat bitcoin
23 Şubat Bitcoin Fiyat analizi: BTC kanal hareketindeki destek-direnç noktaları

23 Şubat Bitcoin fiyatı ile ilgili kritik noktalar:

  • Bitcoin dün 3.937 dolar fiyatından başladığı işlemlerde en yüksek 3.988 doları gördükten sonra günü pozitifte 3.962 dolarda kapattı. (Binance verileri)
  • Dünkü fiyat hareketlerinde volatilitenin azalmasıyla, fiyat sıkışmasının daha da derinleştiği görüldü.
  • Günlük diplerin daha yüksek seviyelerde oluşmaya devam etmesi, yükselişin devam edebileceğinin bir işareti. Fakat 4.000 doların üzerine çıkamayan BTC/USD’de henüz sağlam bir yükseliş sinyali alınamıyor.
  • Bugün, dünkü dip seviyesi olan 3.925 dolar, destek noktası olması bakımından daha da önemli hale geldi.

23 Şubat Bitcoin fiyat hareketleri

Güne 3.970 dolara kadar çıkarak başlayan Bitcoin, sonrasında hafif bir geri çekilme ile 3.950 dolar seviyelerine geri dönerek devam ediyor.

BTC/USD, 3.900 doların üzerine çıktıktan sonra bir kanal hareketine girdi. Ve bu yatay görünüm hala devam ediyor. Kabaca 3.900 – 4.000 dolar aralığında olan kripto paranın bu kanal içerisinde de kısa vadede oldukça önemli destek ve direnç noktaları bulunuyor.

Öncelikle Bitcoin’in günlük hareketlerine baktığımızda her ne kadar yukarı yönde baskı yese de geri çekilen fiyat hareketlerinin son günlerde daha yüksek dipler yaparak günü kapattığını görüyoruz. Buna göre dünkü dip seviyesi olan 3.925 dolar kısa vadedeki en önemli destek noktamızı oluşturuyor. Bugünkü günlük kapanış bu seviyenin altında gerçekleşirse, 3.900 dolara kadar sarkabilecek olan paritenin düşüş baskısı daha da artabilir.

Yukarı yönde her ne kadar tüm piyasanın gözü 4.000 dolarda olsa da bu önemli direnç seviyesini kırma hareketinin 3.975 dolar seviyesinde başlayabilir. Zira Bitcoin, kanal hareketine girdiği günden beri hiç bu seviyenin üzerinde bir 4 saatlik kapanış görmedi. Bu da herkesin gözünü diktiği 4.000 dolar psikolojik direnci öncesi gizli bir direnç noktası olmasına neden oluyor.

Özetleyecek olursak, yukarıda belirttiğimiz kısa vadedeki destek ve direnç seviyelerinin aşan bir ya da 2 mum barından oluşan 4 saatlik kapanışlar, Bitcoin’in yönünü belirleyebilir.

Bir de teknik göstergelere bakarak, Bitcoin’in yönü hakkında bilgi edinmeye çalışalım;

Bitcoin için önemli teknik göstergeler

4 saatlik BTC/USD paritesinde;

  • MACD, negatif konumuna devam ediyor. Yukarı yönlü bir eğilimin hafta sonu sabah saatlerinde bozulmaya başladığı da görülüyor.
  • Stokastik RSI, aşırı satım bölgesinden çıkma mücadelesinde henüz kararlı bir ivme gösteremiyor. Bu da yükselişi engelleyen önemli bir baskının varlığını koruduğunu gösteriyor. İlerleyen saatlerde stokastik RSI yönünü daha dik bir eğimle kuzeye çevirirse, bir yükseliş hareketini tetikleyebilir.
  • Son iki gündür yatayda seyreden RSI, şu an için yönünü aşağı çevirmiş durumda.

Genel olarak bakıldığında teknik göstergeler satış baskısının mevcut durumda daha ağır bastığını gösteriyor.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance