in ,

Zcash ve Monero vites artırdı… Daha fazla kazanım mümkün mü?

zcash ve monero
Zcash ve Monero vites artırdı… Daha fazla kazanım mümkün mü?

Kripto para piyasasının iki önemli gizlilik odaklı kripto parası Zcash ve Monero ’da bugün sağlam artışlar yaptığını görüyoruz.

Zcash’den yüzde 7’nin üzerinde getiri

Yazımız yayına hazırlanırken Zcash’in dolar karşısında yüzde 7,69 kazanımını görüyoruz. Bu yükseliş ile şu an 61,93 dolardan fiyatlanan Zcash’in 385,2 milyon dolar sermaye miktarı gözüküyor. Son 24 saatlik işlem hacmi ise 167,6 milyon dolar gözüküyor.

Diğer yandan Zcash’in şu anki fiyatı ile tüm zamanların en yüksek değerinden yüzde 92,9 oranında altında işlem görüyor.

4 Saatlik ZEC/USD grafiğine baktığımızda ise göreceli güç endeksinin 70 seviyesinin üzerinde devam etmesi kripto paranın aşırı alım seviyesinde olduğunu gösteriyor.

Günlük ZEC/USD grafiğinde ayrıca yükseliş hareketinin Mart ikinci haftasında 50 günlük hareketli ortalama direncini kırdıktan sonra başladığını görüyoruz. 19 Mart tarihindeki işlemlerde 100 günlük hareketli ortalama seviyesinin üzerinde bir kapanış görülünce 64,16 dolara kadar yükselen kripto para bu süre zarfında yüzde 30’a yakın bir kazanım elde etti.

20 Mart sonrası düzeltmeye giren coin, 100 günlük hareketli ortalamasına tutunmayı başarınca geçen hafta yeniden bir yükseliş hareketine girdi ve bugün en sağlam sıçrayışını yaparak 20 Mart zirvesini denemek için hareket ettiğini görüyoruz. 62,16 dolar seviyesinin üzerinde bir günlük kapanma yükseliş hareketinin hızlanmasına neden olabilir. Yine de olası bir düzeltme hareketi için dikkatli olmakta fayda var.

Monero’da hareketli ortalama geçişi tetikleyici oldu

Monero (XMR) şu an coinmarketcap’e göre 57,7 dolar seviyesinden işlem görüyor. Yüzde 7’ye yakın getiri elde eden Monero’nun bugün 975,6 milyon dolarlık bir sermaye miktarı bulunuyor. 24 Saatlik işlem hacmi ise 116,7 milyon dolar olarak gözüküyor.

Monero’nun tüm zamanlarından en yüksek değeri olan 460 dolar seviyesinden şu an yaklaşık yüzde 87,4 oranında düşük seyrettiğini görüyoruz.

Monero’nun 4 saatlik grafikteki RSI göstergesi de Zcash gibi 70 seviyesinin üzerinde ve aşırı alım yapıldığına dair sinyal veriyor.

Monero’nun Mart hareketliliğini incelediğimizde ise en kritik hareketin 13 Mart tarihinde 50 günlük hareketli ortalamanın 100 günlük hareketli ortalamayı yukarı yönlü kesmesi olarak gözüküyor. Bu kesişim sonrası Monero’da yukarı yönlü hareketliliğin arttığı görülüyor.

Zcash ve Monero madencileri oldukça aktif

Bu dönem ise Monero ve Zcash’in gizlilik odaklılığı Litecoin ile karşılaştırılmaya başlandı. Zira Litecoin’in merkezsiz değiştirilebilirliğe olan inancı 2019 rallisinin başlamasına neden olduğu görülüyor. Buna göre LTC’nin ilk çeyrekte yüzde 100’e yakın bir artışı söz konusu.

Zcash ve Monero’ya geri dönersek bu kripto paraların çok sayıda madencisinin aktif olması bu gizlilik temelli tokenlerin başarısını artıran diğer bir faktör olarak gözüküyor.

coingape

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vitalik Buterin'den, Justin Sun’a 1 Nisan şakası

Vitalik Buterin’den, Justin Sun’a 1 Nisan şakası

Bitcoin yatırımcıları dikkat: Uzmanlara göre 3 bin doların altı görülebilir!

Kripto paraların Mart ayı performansları nasıl gerçekleşti?