in ,

XRP fiyat analizi: Destek hattının kırılması neyi ifade ediyor?

XRP fiyat analizi: Destek hattının kırılması neyi ifade ediyor?
XRP fiyat analizi: Destek hattının kırılması neyi ifade ediyor?

Kripto Para Haber – 4 Ağustos XRP fiyat analizi yazımızda, XRP cephesinde olan bitenleri gelin birlikte inceleyelim. Güncel olarak 0,71 dolardan işlem görmektedir. Aşağıda da özet niteliğinde maddelere gelin birlikte göz atalım:

  • XRP fiyatı, Temmuz ayına göre yaklaşık %40 artış yaşadı.
  • XRP Fiyatı ana direnç bölgesinde reddediliyor.
  • 60 MA destek olarak tutmaya çalışıyor.

XRP fiyatı, Temmuz ayı sonundaki seviyesinden oldukça iyi bir şekilde canlandı. XRP son birkaç günde, 0,77 dolarlık ana direnç bölgesini kırmak için mücadele ederken, fiyatı son iki hafta içinde ise yaklaşık %50 arttı. Ripple, XRP’nin menkul kıymet olarak satılıp satılmadığına ilişkin bir dava nedeniyle son 8 aydır SEC ile mücadele ediyor.


Buna rağmen, diğer madeni paraların daha az canlanması nedeniyle XRP hâlâ piyasa ortalamalarında işlem görüyor. Genel piyasa eğilimi, aylarca süren düşüş trendinden sonra bir tür boğa hareketlerinin devreye girdiğine dair işaretler veriyor. 

Son 2 hafta içinde XRP fiyatı yükselen bir kanal oluşturdu. Geçen gün içinde fiyat bu kanalın altına düşerek alt yükseliş trendini kırdı. Fakat fiyatı zaten  -%5’e düştüğü için bu kısa vadeli bir düşüş senaryosu olacağı tahmin ediliyordu.

XRP fiyat analizi: 4 saatlik grafik ne söylüyor?

0,70 dolarlık küçük desteğin yanında işlem görmeye devam ediyor. Bu desteğe tutunması sebebiyle, fiyatını yaklaşık 2 haftadır yukarıda tutuyor. 0,70 doların altında kırılma yaşanırsa, kısa vadeli bir düşüş trendinin yerinde olduğunu ihtimal dahilindedir.

Boğalar bu seviyeyi tutmayı başarırsa, XRP’nin 0,735 dolarda bulunan dirence geri dönmesini beklemeliyiz. XRP fiyatının bunu aşması durumunda, boğalar için gerçek direnç seviyesi 0,77-0,80 dolar arasında yer alıyor. Bunu aşmak, XRP’yi 0,80 – 1,00$ aralığına geri getirecek. 

  • RSI: RSI’ye baktığımızda 50 değerinin hemen altına düştüğünü görebiliyoruz. Güç zamanında yukarı çekilemezse, bu düşüş işareti olabilir.
  • MACD: MACD şu anda 0 değerinde oturuyor. Bunun altına inmek, muhtemelen XRP fiyatını daha da aşağılara çekecektir. 
  • Spot oranı: 0.71$
  • Trend: Boğa
  • Volatilite: Orta
  • Destek: 0.707$
  • Direnç: $0.735$

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cardano ve Terra fiyat analizi: ADA ve LUNA son durumu nedir?

Cardano ve Terra fiyat analizi: ADA ve LUNA son durumu nedir?

Popsicle Finance hacklendi: 25 milyon dolarlık zarar!

Popsicle Finance hack saldırısıyla sarsıldı: Zarar milyonlarca doları buldu!