in

Uzmanlardan en çılgın 6 Bitcoin fiyat tahmini! “22.000, 100.000, 500.000 dolar…”

Alım baskısı zirve yaptı! Bitcoin fiyatı rekora mı koşuyor?
Alım baskısı zirve yaptı! Bitcoin fiyatı rekora mı koşuyor?

2017 senesinde tüm zamanlar rekoruna ulaşan Bitcoin fiyatı, tüm dünyada büyük bir heyecan uyandırmıştı. Ana akım medyanın ilgisini de çekmeyi başaran öncü kripto para birimi manşetleri süslemiş, sektöre büyük bir yatırımcı akınına sebep olmuştu. Aradan geçen iki senede inişli çıkışlı bir seyir izleyen BTC bu seneye iyi başladı. İlk üç ayda etkileyici getiriler kaydetti, yatırımcılarını mutlu etti. Ancak mart ayındaki Kara Perşembe çöküşü ve koronavirüs pandemisi gidişatı bozdu. Yükseliş heyecanının hakim olduğu piyasalarda bir anda negatif sesler yükselmeye başladı. Karşınızda en çılgın 6 Bitcoin fiyat tahmini.

Mart ayında Bitcoin’in 4.000 doların altına düşmesiyle başlayan kıyamet senaryoları, fiyat arttıkça sessizleşti. Bu süreçte yapılan yüzlerce tahminden bazıları oldukça ekstremdi.


En çılgın 6 Bitcoin fiyat tahmini

1- Mark Yusko: “400.000 – 500.000 dolar aralığı.”

Bu tahminlerden birinde Morgan Creek CEO’su Mark Yusko, Bitcoin’in yakın gelecekte 400.000 ila 500.000 dolar aralığına fiyatlanabileceğini söyledi. Bitcoin piyasa değerinin altın ile eşdeğer olduğunu iddia eden Yusko, fiyatın bu mantığa göre hareket edeceğini belirtti.

Yusko’nun BTC’ye olan inancı öylesine yoğun ki 2021 veya 2022 yılında kripto paranın 100.000 doları kesinlikle aşacağına inanıyor.

2- Adam Back: “250.000 – 500.000 dolar aralığı.”

Sektörün önde gelen seslerinden Blockstream CEO’su Adam Back, Bitcoin fiyatının uzun vadede 250.000 ila 500.000 dolar aralığında olacağını öngörüyor. Kripto paranın kısa vadeli görünümü ile ilgili olarak Back, 2020 sona ermeden tüm zamanlar rekorunun kırılacağını ve 20.000 doların üstüne çıkılacağını iddia ediyor. 

Back’e göre durumun daha iyiye gidip BTC fiyatını bu yıl 100.000 dolara taşıma ihtimali dahi var.

4- Marc Bernegger: “22.000 – 55.000 dolar aralığı.”

Crypto Finance’in finch yatırımcılarından Marc Bernegger, kurumsal fonların kripto para endüstrisine akmayı sürdüreceğini ve halving ile makroekonomik koşulların etkisiyle Bitcoin fiyatının 55.000 dolara ulaşacağını iddia etti.

Bernegger’e göre Bitcoin, geleneksel yatırım araçlara göre riskten korunma anlamında daha fazla fırsat sunuyor ve bu durum BTC’nin fiyatını minimum 22.000 dolara taşıyacak.

5- Theta Seek: “100.000 dolar.”

Endüstrinin önde gelen kripto para trader’larından Theta Seek, Bitcoin fiyatı için 100.000 doların yakında mümkün olabileceğini savunuyor. Seek’e göre piyasa 90 milyon madenciyi istihdam edecek, 10 milyon insan Bitcoin satın alacak ve BTC’yi 100.000 dolarlık fiyata taşıyacak.

6- Peter Brandt: “100.000 dolar.”

Tecrübeli finans analisti Peter Brandt’a göre Bitcoin fiyatı altı haneli fiyata ulaşacak. Ancak bu çılgın yükselişten önce önce bir düşüş dönemine gireceğiz. Çoğu uzmanın böylesine çılgın tahminler yapmasının altında yatan bir numaralı sebep, Bitcoin’in sınırlı arzı. Ancak Brandt, halving’in çok büyütüldüğünü düşünüyor.

Peki sizce Bitcoin fiyatı bu olağanüstü fiyatlara ulaşabilir mi? Yorumlarda görüşlerinizi bizimle paylaşın. Bu arada ünlü bir stratejist, S&P 500’ün yakında rekor kıracağını iddia ediyor. Bu durumun BTC üzerindeki olası etkilerini yazdık. Buradan okuyabilirsiniz.

zycrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin için 2017 boğa koşusunda görülen bir indikatör tekrar açığa çıktı!

Kritik makro gösterge boğa alarmı verdi! Bitcoin fiyatı artacak mı?

Ripple,

Ripple fiyatı son 1 ayın zirvesine ulaştı: Diğer coin’ler de yükselişte